Bafra'da Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Bafra 'da "19 Eylül Gaziler Günü" yapılan törenle kutlandı.

Bafra'da Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Bafra'da Gaziler Günü Törenle Kutlandı Admin

Bafra 15 Temmuz Demokrasi Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen tören de ilk olarak Kaymakam Ali Fuat Türkel,  Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rahmi Şahin'in çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Galip Öztürk Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Sudanaz Demir'in "Yaşasın Kahraman Gazi " şiirin ardından programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rahmi Şahin tarafından gerçekleştirildi. Dernek Bakanı Şahin konuşmasında; "19 Eylül Gaziler Günü" Türk kahramanlığının, cesaret ve fedakârlığının en büyük mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında taçlandığı gündür" dedi.

Şahin, “Kurtuluş savaşını yürüten gazi meclisi bu emsalsiz zaferin anısına 19 Eylül 1921 tarihinde Atatürk'e Gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi tevcih etmiştir. Böylece tüm dünyanın adını saygı ile andığı Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri başarı ve yeteneği milletimizin en yüce kurumu tarafından tescillenmiştir. Eşsiz komutan bu ödülü aldıktan sonra yayınladığı bildiride, "Sakarya muhaberesinde kazanılan bu başarı, ordumuzun iradesi sayesinde, düşman ordusunun iradesinin kırılması suretiyle belirmiştir" dedi.

Törene Bafra Kaymakam Ali Fuat Türkel, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Jandarma Komutan Yüzbaşı Serkan Erbaş, Bafra MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna, Bafra CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan,  askeri erkan, dernek başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500