BAŞKAN KILIÇ, GAZİLER GÜNÜNDE LOKMA TATLISI DAĞITTI

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile Çarşı Camii’nde öğle namazı öncesi tüm şehit ve gazilerimiz için Bafra Müftülüğü tarafından okutulan Mevlit programının ardından vatandaşlara lokma tatlısı dağıttı.

BAŞKAN KILIÇ, GAZİLER GÜNÜNDE LOKMA TATLISI DAĞITTI
BAŞKAN KILIÇ, GAZİLER GÜNÜNDE LOKMA TATLISI DAĞITTI Admin

Bafra Belediyesi tarafından Çarşı Camii karşısında Vakıf İş Hanı önüne kurulan çadırda yüzlerce vatandaşa lokma tatlısı dağıtıldı.

Belediye Başkanı Hamit Kılıç; “Müftülüğümüzün Çarşı Camiinde gerçekleştirdiği program sonrası biz de belediye olarak Gaziler Gününde halkımıza küçük bir ikramda bulunmak istedik. Bugünün en güzel bir şekilde kutlanmasını sağlamak, günün önemine dikkat çekmek için bugün hep birlikte buradayız. Gaziler Dernek Başkanımız Rahmi Şahin ve ilçe müftümüz Necmettin Kayar ile birlikte vatandaşlarımıza lokma tatlısı dağıtıyoruz. Belki ikramımız küçük ama lütfen kabul buyurun” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Dernek Temsilcisi Rahmi Şahin ise; “Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç’a, bizler için bu ikramı sundukları için çok teşekkür ederim. 19 Eylül 1921 yılında Sakarya Meydan Muharebesi’nin sonunda muzaffer başkomutan Mustafa Kemal’e Gazilik ve Mareşallik unvanı verildiği için, 19 Eylül 2002 tarihinde çıkarılan 4768 sayılı kanunla bugün Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Günümüze dikkat çekmek için yapılan organizasyonlarda emeği geçen ve gösterdikleri ilgiden dolayı herkese, gazilerimiz adına teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımıza da yenilikçi hizmetlerinden dolayı çok memnun olduğumu ifade etmek istiyorum ” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Kılıç, vatandaşlara lokma tatlısı ve diğer ikramlarda bulundu. Burada bulunan vatandaşlar ise memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Kılıç’a teşekkür etti.

Lokma Tatlısı dağıtımından sonra Başkan Hamit Kılıç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilciliği’ne geçti. Gaziler Dernek Başkanı Rahmi Şahin’den çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Kılıç, gaziler ile bir süre sohbette bulunarak onların hatıralarını dinledi. Burada bir kez daha Gazilerin Gününü kutlayan Başkan Kılıç, gazilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500