KORUKÇU VE YAVUZ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

BAFRA’DA DUYGU DOLU NİKAH MERASİMİ

KORUKÇU VE YAVUZ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ
KORUKÇU VE YAVUZ AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

  

BAFRA BELEDİYESİ NİKAH MEMURU VE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ İBRAHİM KORUKÇU BİRİCİK KIZI MERVE GÜL KORUKÇU’NUN NİKAHINI KENDİSİ KIYDI.

Bafra Belediyesinde Yazı İşleri Müdürlüğü ve Nikah Memuru olarak 19 Yıldır görev yapan  ve bugüne kadar binlerce gencin mutluluklarına ortak olan İbrahim Korukçu, biricik kızı Merve Gül Korukçu’un nikahını kıyarak bir ilke imza attı.

Bafra Belediyesinde Nikah Memuru olarak görev yapan İbrahim Korukçu, memurluk hayatının 19. yılında kendi kızının nikahını kıyma zorluğuyla karşı karşıya kaldı.

Emekli Öğretmen Nurten Korukçu, Bafra Belediyesi Yazı İşleri Müdürü ve Nikah Memuru İbrahim Korukçu’nun biricik kızları Merve Gül Korukçu ile Emekli Hemşire Gülden Yavuz, Ankara Uygur İlköğretim Okulu Öğretmeni Ekrem Yavuz’un sevgili oğulları Ankara Polatlı Topçu Okulunda görevli Topçu Üsteğmen İlyas Yavuz ile Bafra Saklı Bahçe Düğün Sarayında yapılan muhteşem nikah ve düğün merasimi ile hem yağan yağmur’un damlalarında, hem de duygulanan gözlerden akan damlalar altında ömür boyu mutluluğa doğru yelken açarak hayatlarını birleştirdiler.

Bafra Saklı Bahçe Düğün Sarayında yapılan yapılan nikah ve düğün törenine seçkin bir davetli topluluğu katıldı.
Düğün merasimi genç çiftin
Bafra Saklı Bahçe Düğün Sarayının bahçesine girmesi ile başladı.

Genç çift hayatlarının sonuna kadar mutluluklarının da ışıl ışıl geçmesi için meşaleler arasında alkışlar arasında salona girdiler. Salona girişinde ise konfeti yağmuru başlamış oldu.

İlk danslarını eden genç çiftler ile Korukçu ve Yavuz Ailelerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. İlk Danstan sonra Nikah Merasimine geçildi.

Bafra Saklı Bahçe Düğün Sarayı Bahçesinde yapılan düğün töreninde dünya evine giren gelin Merve Gül Korukçu ve damat Topçu Üsteğmen İlyas Yavuz’un oldukça heyecanlı olduğu görüldü. Genç çiftlerin Nikah şahitliğini Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Doğanca Belediye Başkanı İsmail Mutlu, Bafra Belediyesi Eski Başkanı Hasan Aslan, Ebru Gülay, Tunceli’de görev yapan Polis Memuru Murat Akbay yaparken, Gelinin Babası Bafra Belediyesi Yazı İşleri Müdürü ve Nikah Memuru İbrahim Korukçu ise Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in vermiş olduğu yetkiye göre nikahı duygulu gözlerle kıydı.


Çifte mutluluğu bir arada  yaşayan genç çiftler, hem baba hem de nikah memuru olan İbrahim Korukçu’nun kendilerine mikrofonda ilettiği sorulara “evet” diyerek yanıtladılar. Nikah ve Düğün töreninde bir konuşma yapan Baba İbrahim Korukçu,’’19 yıllık Nikah Memurluğum süresince binlerce gencimizin nikahını kıydım. Gün gelip çattığında ise kendi kızımın Nikahını kendimin kıyacağını bilemezdim. Ama nasip oldu. Çok duyguluyum. Allah’ım tüm anne ve babalara böyle bir mutluluk nasip etsin. Bizler Korukçu ve Yavuz Aileleri olarak evlatlarımızın mutlu günlerinde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürler ederiz.’’dedi.

Nikahın ardından bir konuşma yaparak evlilik cüzdanını geline veren Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,’’Türk milletinin kültüründe evlilik müessesesi çok özel bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan bu iki gencin kuracakları yuvanın millet ve memleket için, kendileri ve aileleri için hayırlar getirmesini diliyoruz,

Türk kültüründe erkeğin evin reisliğini temsil ettiğini, ancak yuvayı da dişi kuşun yaptığını hatırlatan Şahin “Dişi kuş olmadan yuva tamamlanmaz. Biz kendi kültürümüzün bir sonucu olarak eğer evlilik cüzdanını evde birine emanet etmek istiyorsak, şüphesiz bunu bayana emanet etmeliyiz. Çünkü bayanlar, evleri derleyen toparlayan, geleceğe hazırlayan insanlardır. Bu nedenle ben evlilik cüzdanını kızımıza vermek istiyorum”dedi.

Konuşmadan sonra ise Başkan Şahin Nikah Cüzdanını Gelin Merve Gül’e vererek ayrı bir jest yaptı.

Daha sonra ise Bafra Saklı Bahçe Düğün Sarayı Müzisyenleri Orkun Müzik Grubu Piyanist-Şantörü Orkun Önder’in süper müziği, güzel sesi, Gitarist Ümit ve Klarnet Yaşar’ın harika müziği ile genç çiftler dans ettiler. Danstan sonra oyun havaları davetlileri masalarından kaldırmaya yetti. Halaylar çekildikten sonra pasta kesimine geçildi.
Genç çift pastayı kestikten sonra hayatlarının sonuna kadar aynı tatlılıkla mutlu olmaları için birbirlerine ikram ettiler. Takı töreninde ise davetliler genç çiftin önünde uzun kuyruklar oluşturarak takılarını taktılar.
Düğünün sonunda ise anı fotoları çekildi.

Düğüne Bafra Belediye Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Doğanca Belediye Başkanı İsmail Mutlu, Bafra Belediyesi 2004-2009 Dönemi Başkanı Şükrü Neiş Bafra Belediyesi 1994-2004 Dönemi Başkanı Hasan Aslan, Siyasi Parti Temsilcileri, Bafra Belediyesi Birim Müdürleri, Bafra Belediyesi Personeli, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Okul Müdürleri ile çok sayıda seçkin davetli topluluğu katıldı.

Bafra Haber gazetesi olarak genç çifte hayat dolu mutluluklar dileriz. 

 

 

 

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500