ÖNLEM ALIYOR… DENETLİYOR… UYARIYOR. BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KORONA HASSASİYETİ

Bafra Belediyesi korona virüsüne karşı hassasiyetini gerçekleştirdiği çalışmalar ve uygulamalarla gözler önüne sermeye devam ediyor.

ÖNLEM ALIYOR… DENETLİYOR… UYARIYOR. BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KORONA HASSASİYETİ
ÖNLEM ALIYOR… DENETLİYOR… UYARIYOR. BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KORONA HASSASİYETİ BafraHaber

Korona virüs sebebiyle özellikle gıda, ilaç ve hijyenik ürünlerde haksız fiyat artışları ihtimaline karşı harekete geçen Bafra Belediyesi, alışveriş merkezleri ve eczanelerde tek tek denetim gerçekleştiriyor.

 

BAŞKAN KILIÇ EKİBİ MOTİVE EDİYOR

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, sık sık görevli ekiplerle bir araya gelerek içinde bulunulan sürecin hassasiyetini anlatıyor ve motive edici konuşmalar gerçekleştiriyor.

 

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmalarına düzenli olarak devam ederken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise korona virüsü ile ilgili olarak alınan önlem kararlarının uygulanmasının yanında eczanelerde dezenfektan, maske, eldiven, markerlerde ise ilgili ürünlerde fiyat denetimlerini gerçekleştiriyor.

 

DENİTMLER VE UYGULAMALAR ÜST DÜZEYDE

Zabıta ekipleri ilçedeki eczanelerde gerçekleştirdiği denetimlerin yanında, lokantalarda masa aralıklarının 1 metre olması ve pastahanelerde oturma yerlerinin kapatılması ve sadece satış yapılması noktasında kontrolleri yerine getiriyor.

 

Bafra Belediyesi diğer yandan ise Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ise ilçedeki başta kamu binaları ve bağlı birimleri olmak üzere tüm toplu yaşam alanlarında dezenfekte işlemlerini belirlenen periyodla sürdürüyor.

 

STERİLİZASYON VE DEZENFEKSİYONÇALIŞMALARI

İlçede bulunan; Bankalar, PTT , SASKİ, Müzeler, Gençlik Spor Bakanlığına ait Spor alanları ve idarî binalar , Camiiler, Askerlik şubesi ve Jandarma Komutanlığı’nda sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Bafra Belediyesi sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmalarını merkez de bulunan camilerin yanında dış mahallelerdeki camilerde de uygulanıyor.

Bafra Belediyesi ayrıca korona virüs ile ilgili olarak farkındalık çalışması adı altında bilbordlar yerleştirildi. Sosyal medya hesaplarından ise sık sık uyarıcı ve bilgilendirici paylaşımlar gerçekleştiriyor.

 

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA VE VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜRLER”

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç; “Tüm ilçede kurumlarımız ve vatandaşlarımız söz konusu tehlikeye karşı güçlü bir farkındalık içerisinde. Sağlık Bakanlığımızın açıklamaları ve uyarılarını ilçemize entegre etmek adına üzerimize düşen görevi yerine getirmek çabasındayız. İlçe Kaymakamımız Sayın Cevdet Ertürkmen ve ilgili birim amirlerimizle sürekli istişare içerisindeyiz. Koordinasyon toplantılarımızda alınan kararları vakit kaybeden uyguluyoruz. Bafra’mızda 7’den 70’e herkes alınan kararlara harfiyen uyarak örnek oluyorlar. Bafra sorunun küresel mücadelenin ise ulusal olduğunun farkında.Olağanüstü gayretleriyle hizmet veren sağlık çalışanlarımıza ve alınan kararların uygulanmasında gösterdikleri anlayış ve destek için vatandaşlarımızın teşekkür ediyorum. dedi.

 

c8lj7somlv6o7xbzwr5p.jpg

kd8mjt3ee8rut1c2uoq.jpg

 

9nkoln46o6s1qf8knok1.jpg

mnifavq6cu7ifa91pq3p.jpg

466xjnjfz7fh21a9s96.jpg

kjj3ybbc541i3x722bkv.jpg

9fi6sbgozjelv9nuh2ny.jpg

gt06i0z41zvuki9z3txi.jpg

n8rjbikub5sf0revai5x.jpg

4awzqfmbxv3qv28bby.jpg

c380nu5re6tzzhkwsb.jpg

odl2hn6io62cekt8jew.jpg

dwi3g50s0u08sodqn59y.jpg

qfhbv6jcvogbd82btsf.jpg

c7ia63exupn3nxihvxw.jpg

z4engud958qg23jxcrgr.jpg

f5o569p06wopzk2emyzr.jpg

kd6387eiplhejlwyfrp6.jpg

BAFRA BELEDİYESİ KORONA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500