KEMAL AKKAYA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bafra'mızın yetiştirdiği değerlerden 18. Dönem Samsun Milletvekili Eski Devlet Bakanı Kemal Akkaya (91) vefat etti. Milletvekilliği ve bakanlık yaptığı dönemlerde Bafra Ovası'nın sulama projesinin hayata geçirilmesinde ve Bafraspor'umuza maddi ve manevi katkıları sağlayarak 3. ligde şampiyonluk maçında spor bakanıyla Bafra Stadına helikopter ile inerek her zaman Bafraspor'un yanında olmuştur.

KEMAL AKKAYA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KEMAL AKKAYA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Admin

Samsun eski Milletvekili ve Devlet Bakanı Kemal Akkaya için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

TBMM Şeref Kapısı önündeki cenaze törenine, Akkaya'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, Meclis İdare Amiri Ali Şahin,  TBMM personeli, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Ak  Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, İlk Parti Süleyman Yağcıoğlu, Ak Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar  katıldı.

Akkaya'nın naaşı, Cebeci Asri Mezarlığı Oğultürk Camii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Samsun'un Bafra ilçesinde 1930 yılında dünyaya gelen Akkaya, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Akkaya, kaymakam, Ziraat Bankası müfettişi, Seksiyon Müdürü, Teftiş Heyeti Başkanı ve Genel Sekreteri, Gübre Fabrikaları Genel Müdürü, Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Bafra Haber gazetesi olarak merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500