BAFRALI ŞEHİT EHLİVAN' IN ŞEHADETİNİN 3. YILI' NDA DUALARLA ANILDI

Sadık Pehlivan ile Berrin Pehlivan' ın oğulları; Bafralı Şehit Tolga PEHLİVAN'ın; Şehadetinin 3. Yılı'nda ailesi ve yakınları, şehidimizi unutmadılar ve dualarla anıp, acılarını paylaştılar.

BAFRALI ŞEHİT EHLİVAN' IN ŞEHADETİNİN 3. YILI' NDA DUALARLA ANILDI
BAFRALI ŞEHİT EHLİVAN' IN ŞEHADETİNİN 3. YILI' NDA DUALARLA ANILDI Admin

Hakkari Çukurca ilçesi Şentepe bölgesinde; EYP’nin imhası esnasında meydana gelen patlama sonucu, İstihkam Astsubay Üstçavuş, Bafralı hemşehrimiz Tolga Pehlivan şehit olmuştu.

Bu arada; Şehit İs. Asb.Üçvş. Tolga PEHLİVAN' ın Silah arkadaşı ile omuz omuza şehadet şerbetini içtiği Şehit Anıl YALAP da dualarla anıldı.

Bafra Devlet Hastanesi kavşağındaki üst geçitin ismi, Samsun Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından , ŞEHİT TOLGA PEHLİVAN ÜST GEÇİTİ olarak uygun görülüp, isim verilmişti

Diğer yandan; sosyal bir paylaşım sitesinne şehidimizin şehadeti ie ilgili duygu yüklü yorumlar yapıldı. İşte o yorumlardan duygu yüklü biri şöyle :

" Kardeşim Tolga ilk postallari giydigimiz günler hala gözümün önünde , akıllardan silinmeyecek çok güzel günlerimiz olmuştu.

5.  Bölük 2 TK daydık birgün bir istihkam sınıfından bir başçavuş ile konuşmuştu, koşarak heyecanlı bir şekilde yanımıza gelmişti ve bizler istihkam sınıfı olarak yaptığımız iş gereği zor şartlar nedeniyle en fazla bir istihkamci enfazla 5 yıl yaşarız demişti, inanirmisiniz bilmem ama canım kardeşim şehit düştüğü ay canım kardesimin şehit düştüğü aydı ve tam beşinci yılıydı.

Tolga çok kalbi temiz bir arkadasimizdi aynı zamanda benim mallemden arkadaşımdı, sanki içine doğmuştu nezaman şehit olacağı , kendi diliyle söylemişti nezaman şehit olacağını, nezaman Bafra ya  gitsem mezarınin başına gider dertlesirim.

Kardeşim Allah mekanini cennet eylerin , herzaman kalbimizdesin."

Erol Bulut

Şehit Tolga Pehlivan' ınBafra Gazipaşa Mahallesi' ndeki evlerinin bir Odası, şehidimizin özel askerî kıyafetleri ve eşyaarıi adkerlikfotorafları ile donatıldı.

Şehidimize Tolga Pehlivan' a ve şhit olan silah arkadaşıAnıl Yalap' a Allah' tan rahmet, aiesine baş sağlığı dileriz.Mekânları cennet olsun.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500