Reklamı Geç
Advert

O Okulda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Mesleki Eğitimde 1000 Okul projesi kapsamında Bakanlıktan gelen ödenek ve mezunların vermiş olduğu destekle Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanesi yenilendi.

O Okulda Kütüphane Açılışı Yapıldı
O Okulda Kütüphane Açılışı Yapıldı BafraHaber

Yenilenen kütüphanenin açılışına, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkan Vekili Ahmet Tokgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra Belediyesi Özel Kalem Müdürü Rasim Dinç ve proje kapsamındaki okul müdürleri katıldı.  Kütüphane hakkında Edebiyat Öğretmeni Mahmut Ünal’ın bilgi vermesinden sonra kütüphane gezildi. Destek olan mezunlardan 1985 yılı mezunu Barbaros Turna’ya ve 1994 yılı mezunu Muhammet Ali Karatepe’ye desteklerinden dolayı okulun hazırladığı teşekkür belgesi verildi. Açılış programının ardından 1000 okul projesi kapsamına tabi okulların sunumlarına geçildi. Okulların yapılan çalışmalar hakkında sunum yapmasından sonra program sona erdi.    

Konu ile ilgili proje danışmanlarından Selim Aksar ve Kütüphaneden sorumlu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mahmut Ünal mezunların kütüphaneye yaptıkları destekle ilgili olarak bilgi verdi. 

Selim Aksar: “Okulumuzun 1000 okul projesi kapsamına alınmasıyla birlikte 3 proje geliştirerek çalışmalara başladık. Bunlardan biri de “Okulumu Güzelleştiriyorum” projesi idi. Okul birimlerimizin yenilenmesi eksikliklerin giderilmesi, okul bahçesinin güzelleştirilmesi ve de kütüphanenin yenilenmesini hedeflerimizin arasına aldık. Bugün çok mutluyuz. Kütüphanemiz daha zengin, daha ferah ve kullanışlı hale geldi. Kütüphanemizin yenilenmesine mezunlarımızın çok büyük desteği oldu. “Her şey sizinle güzel” sloganıyla sosyal medyada başlattığımız kitap destek kampanyasına mezunlarımız 1200 kitapla katıldılar. Okulumuza aidiyet hissetmeleri bizleri gururlandırdı.  İmece usulü ile kütüphaneyi sahiplendiler. Maddi destek ve kitap bağışı yapan mezunlarımıza öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Her mezun yılına bir raf ayırdık ve raflarımız doldu. Uzak yerlerde bile olsalar her zaman okullarının ihtiyaçlarını gidermek için yardımcı oluyorlar. Bu vefa ve aidiyet her okula nasip olmaz. Mezunlarımızla gurur duyuyoruz.”  dedi

Kütüphaneden sorumlu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mahmut Ünal: “Okuma alışkanlığını okul yıllarında öğrencilerimize kazandırmak için kütüphaneler çok önemli. Kütüphanemizin yenilenmeye ihtiyacı vardı.  Kitap sayımızın da artırılması gerekiyordu. Bakanlığımızdan gelen ödenek ve mezunlarımızın desteğiyle amacımıza ulaştık. Okulumuzun mezunlarına ulaşmada köprü vazifesi gören Selim Aksar hocamıza ve kitap destek kampanyamıza destek olan mezunlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

63y6ymid0tk6znajssy.jpg

3njvfvuobmtwsb1lvtt0.jpg

7yg3g3is0k89puczei3v.jpg

tpbcypyvfuj88z9pl40l.jpg

3lzp3xplw28r5ulteew4.jpg

nokbojq195o5sut3kyx.jpg

 

ŞEHİT ERKUT YILMAZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500