Reklamı Geç
Advert

FINDIK REKOLTE TAHMİNİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Çotanak Sayımı Esasına Göre Samsun İli 2021 Yılı Fındık Rekolte Tahmin arazi çalışmaları, Samsun Gıda Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün başkanlığında ve komisyon üyelerinin de katılımı ile 21 Haziran- 06 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılarak 13 İlçede tamamlandı.

FINDIK REKOLTE TAHMİNİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
FINDIK REKOLTE TAHMİNİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI Admin

Samsun 2021 Yılı Fındık Rekolte Tahmini ile ilgili saha çalışmalarının değerlendirilmesi amacıyla İl Tarım Müdürlüğü Toplantı Salonunda 08.07.2021 Perşembe günü saat 14.00’de bir toplantı gerçekleştirild, İl Müdürü İbrahim SAĞLAM başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çarşamba- Terme- Salıpazarı- Ayvacık- İlkadım Ziraat Odası Başkanları, Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Samsun- Çarşamba- Terme Ticaret Borsası, TMO, Karadeniz İhracatçılar Birliği, Orta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü temsilcileri ile Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Fındık Birimi Teknik Personeli katılım sağlamdı. Toplantıda, süreç içinde yapılan arazi ve büro çalışmaları değerlendirilerek katılımcı bütün kurumların ayrı ayrı görüşleri alınmıştır.

 Toplantıda konu ile ilgili bir konuşma yapan İl Müdürü İbrahim SAĞLAM: “Bakanlığımız talimatları doğrultusunda, fındık çeşitlerinin oransal yoğunluğuna göre belirlenen 13 ilçemizin sahil, orta ve yüksek kuşak fındık rekolte bahçelerindeki işaretli dallarda çotanak sayımları yapılmıştır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar sonrası komisyon üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantımızda İlimiz 2021 Yılı Fındık Rekolte Tahmini görüşülmüş ve karara bağlanmıştır. İlimiz sonuçlarını içeren raporumuzu, diğer İller gibi Bakanlığa sunacağımızı ve 2021 Yılı Türkiye Fındık Rekolte tahminlerinin Bakanlığımızca açıklanacağını belirtmek isterim. Sözlerimi bitirirken emeklerinden dolayı çalışmalara katılan Komisyon üyelerine teşekkür ediyor, sonucun İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500