Reklamı Geç
Advert

Samsun’da Hayvancılık İşletmelerine Destek

20/05/2021 tarihli ve 3999 sayılı Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve proje uygulanmaya başlamıştır.

Samsun’da Hayvancılık İşletmelerine Destek
Samsun’da Hayvancılık İşletmelerine Destek BafraHaber

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM konu ile ilgili açıklamasında “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında İlimizde en az 1(bir) yıldır aktif olarak bulunan ve Bakanlığımız kayıt sistemlerine kayıtlı hayvan yetiştiricilerimiz, 1-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Proje başvurularını yapmıştır. Başvurusu uygun yapılmış 58 adet projenin tamamı Bakanlığımızca onaylanmıştır.

Onaylanan toplam 58 proje ile 56 adet yem hazırlama makinası, 2 adet seyyar süt sağım makinası ve 2 adet hayvan kaşıma ünitesi olmak üzere 60 adet makine ve ekipmana hibe desteği verilecek olup, yetiştiricilerimiz 1.705.480 TL hibe ödemesi yapılarak desteklenecektir.

Proje kapsamında alınacak makine ve ekipman ile İlimiz büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapıları geliştirilerek, hayvansal üretimde verimlilik ile kalite arttırılacak ve modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesi sağlanacaktır.

Desteklenen hayvancılık projelerinin Samsun tarımına ve yatırımcılarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

98tbbupz0mkh16pg9yqx.jpg

SAMSUN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500