SEZER VE KAMBER AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Samsun’un Bafra İlçesine bağlı Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer oğlu Muhammed Talha ve gelini Büşra’nın Nikahını kıydı.

SEZER VE KAMBER AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ
SEZER VE KAMBER AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Meryem ve Otobüs Firması Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kamber’in İlahiyat Mezunu Biricik Kızları Büşra ile Meryem ve Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer’in İşletme Mezunu ve Canik Belediyesi Personeli oğlu Muhammed Talha Bafra Ay Işığı Düğün Sarayında yapılan, başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile İlçe,Belde Belediye Başkanlarının katıldığı muhteşem nikah töreni ile mutlu gelecek yıllar için imza attılar.

Bafra Ay Işığı Düğün Sarayına tekbirler içinde giren genç çift, salon girişinde içinde ışıltılı yıllar dileği ile meşaleler, konfetiler, alkışlar içerisinde yerlerini aldılar.

Yıldız İlahi Grubu Yıldız Camii İmam-Hatibi Ayhan Duman yönetiminde, Tahir Ağa Mescidi İmam-Hatibi Necattin Boyun ve Emekli Müzik Öğretmeni Naci İşiten’in okuduğu aşrı şerifler, ilahiler düğüne katılan davetlilere maneviyat dolu bir gece yaşattı. Nikah Merasimine geçildiğinde ise üzerine nikah memurunun cübbesini giyen Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer davetlileri bir hayli şaşırttı.

Bu şaşkınlığa ise Başkan Sezer cevap verdi. Sezer,’’Bugüne kadar Beldemizde bir çok kişinin nikahını kıydım. Kendi oğlumun nikahını kıyarken farklı bir heyecan içindeyim. Gün gelip çattığında ise, kendi oğlumun nikahını kendimin kıyacağını bilemezdim. Ama nasip oldu. Çok duyguluyum. Allah’ım tüm anne ve babalara böyle bir mutluluk nasip etsin. Bizler Sezer  ve Kamber Aileleri olarak evlatlarımızın mutlu günlerinde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürler ederiz.

Sezer ve Kamber Aileleri için hayırlı olması dileği ile nikahı kıyıyorum.’’dedi.

Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer, oğlu Muhammed Talha’nın Büşra ile hayatını birleştirdiği nikahı kıyarken, gelin Büşra Sezer’in şahitliklerini Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı  Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediye Başkanı yaparken, damat Muhammed Talha Sezer’in şahitliklerini ise görev yaptığı Canik Belediyesi Belediye Başkanı Osman Genç ile Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün yaptı.

Nikahın kıyılmasından sonra ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bir konuşma yaparak,’’ Türk milletinin kültüründe evlilik müessesesi çok özel bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan bu iki gencin kuracakları yuvanın millet ve memleket için, kendileri ve aileleri için hayırlar getirmesini diliyoruz, Türk kültüründe erkeğin evin reisliğini temsil ettiğini, ancak yuvayı da dişi kuşun yapar. Dişi kuş olmadan yuva tamamlanmaz. Biz kendi kültürümüzün bir sonucu olarak eğer evlilik cüzdanını evde birine emanet etmek istiyorsak, şüphesiz bunu bayana emanet etmekteyiz. Fakat ben Nikah Cüzdanını kendi yaşamlarına kendilerini karar verecek olan bu iki gencimize vermek istiyorum. Her iki aileye de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.’’diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmalardan sonra Düğüne gelen Belediye Başkanları ve davetliler takılarını sırasıyla taktılar.

Düğüne; Ayrıca Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Durgun, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Doğanca Belediye Başkanı İsmail Mutlu, Kolay Belediye Başkanı Dursun Aygün, Yakakent Belediye Başkanı Burhan Bayrakdar, İkizpınar Belediye Başkanı Şaban Çalışkan,Samsun İş-Kur Müdürü Tahsin Bayar, Daire Müdürleri,SADEF Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Eroğlu, Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi Başhekimi Davut Çepni,Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla, İstanbul  Bafra Çetinkayalılar Derneği Başkanı Ahmet Çelik, İstanbul  Bafra Çetinkayalılar Derneği Genel Sekreteri Aytekin Çilingiroğlu, OMÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Levent Altıntop, Prof.Dr.Nazmi Polat, Bafra Kayamakamlığı Yazı İşleri Müdürü Necmettin Özel,Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Samsunlu Sanatçı Hüseyin Şimşek, Oda Başkanları,Sakarya Dershanesi Genel Müdürü Abdullah Özdemir,Bafra Öğretmenevi Müdürü Veysel Kırcalı, Müdür Yardımcıları Reşit Çelenk, Çoşkun Kurd, Okul Müdürleri, öğretmenler, doktorlar, Sezer ve Kamber ailesi yakınları ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Nikahın kıyılmasından sonra Kur'an okunup ilahiler söylendi. İkramda bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500