Reklamı Geç
Advert

BAFRALI ŞAİRE ATAKUM' DA ŞİİR YAZILDI

Samsun İlkadım'da özel bir işyerinde çalışan kızının işi nedeniyle; yaklaşık 5 senedir Atakum Türkiş' te ikâmet eden; Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı olan emekli öğretmen, şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN, Bafra' da olduğu gibi, kısa süre kendini Atakum'da da sevdirdi.

BAFRALI ŞAİRE ATAKUM' DA ŞİİR YAZILDI
BAFRALI ŞAİRE ATAKUM' DA ŞİİR YAZILDI Admin

Şair ve yazar Oktay Zerrin' in kızının işi nedeniyle, Samsun' a yerleşmeyi düşündüklerini, Bafra Gençlik Caddesi ie İshaklı Mahallesi girişindeki 2 evini de satılığa çıkardığı ve bu evleri satması durumunda Atakum veya Samsun'dan bir ev alarak, Samsun'a temelli yerleşmeyi düşündüğünü söyledi.

Oktay Zerrin;" Evlerimizi satsak bile, Bafra' mızla bağlarımızı kesmeyeceğiz. Zira; ağabeyim, yengem ve kardeşlerim Bafra' da,  evli ablam Ondokuzmayıs ve yine evli olan kız kardeşim de Samsun merkezde ikâmet ediyorlar.

Kısmetse; biz de Zerrin Ailesi olarak; Samsun'a yerleşeceğiz ama evlerimizi satamazsak Bafra' da yaşamaya devam edeceğiz. Bafra'yı sevmediğimizden değil, mecburiyetten Samsun' a yerleşmeyi düşünüyoruz.

Bu arada; Oktay Zerrin için; Atakum Türkiş' teki gittiği kahvehanede de şiirler yazması; kahvehanedeki vatandaşların ve Atakumlu tanışlarının dikkatini çekti ve Tuncay Yıldız isimli bir arkadaşı ve iş insanı, onun için bir şiir yazdı.

Şiir şöyle : "Otururdu kendi başına/ Karışmaz kimsenin aşına / Yazar durur yalnız başına / Kalem dik, kendi dik / Anlam veremedik yanında / Oturttu bizi yanı başına/ Anlam veren bakışında /Kalemi dik, kendi dik- ( Değerli hocamız Oktay Zerrin' e, saygılarımla- Tuncay Yıldız.

Haber Merkezi- Samsun

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500