Reklamı Geç
Advert

Türk Standartları Enstitüsü Ekibinden Rektör Ünal’a Ziyaret

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ekibinden Karadeniz Bölge Müdürü Erol Kaygı, Baştetkitçi Mustafa Aydın, Tetkitçi Emel Özcan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a ziyarette bulundu.

Türk Standartları Enstitüsü Ekibinden Rektör Ünal’a Ziyaret
Türk Standartları Enstitüsü Ekibinden Rektör Ünal’a Ziyaret Admin

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede; TSE ekibi, Üniversite’de kalite yönetim sistemi belgelendirmesi amacıyla yapılan TS EN 9001:2015 ve TS EN 10002:2014 Dış Tetkiki için Rektör Ünal’a bilgilendirmede bulundular.

“Marka değeri yüksek olan bir üniversite inşa etmek istiyoruz”

Rektör Ünal ise konuklarına ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek 46 yıllık mazisiyle Türkiye’nin köklü üniversitelerinden olan OMÜ’nün kalite yönetimi çalışmalarını belgelendirdiklerini söyledi. Üniversite’nin YÖKAK tarafından verilen Kurumsal Akreditasyon Belgesi’ne sahip olduğuna dikkat çeken Rektör Ünal, “Kaliteyi, OMÜ’lü için yaşam tarzına çevirmeyi stratejik hedef olarak benimsedik. Göreve başladığımız günden itibaren ekip hâlinde gerekli yapısal dönüşümü büyük oranda gerçekleştirdik. Gereksinim duyulan adımları başta eğitim, Ar-Ge ve akreditasyon süreçleri olmak üzere olağanüstü bir enerji ve irade ile gerçekleştirdik. Bu motivasyonla daha kaliteli, dolayısıyla marka değeri yüksek olan bir üniversite inşa etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı’nın eşlik ettiği ziyaret; hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500