KIRSAL KALKINMADA UZMAN ELLER PROJE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Proje başvuruları sonuçlandı. Bakanlıkça uygun görülen projeler hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.

KIRSAL KALKINMADA UZMAN ELLER PROJE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI
KIRSAL KALKINMADA UZMAN ELLER PROJE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI Admin

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesinin Desteklenmesi Hakkında (Tebliğ No: 2021/61) gereğince 2021-2022 Başvuru Dönemi için yapılan proje başvurularından, İl Proje Değerlendirme komisyonunca uygun olarak değerlendirilen projelerin, Tarım ve Orman Bakanlığına sunulduğunu ve Bakanlıkça yapılan değerlendirme neticesinde 17 projenin destekleme kapsamına alındığını belirtti. SAĞLAM, hibe sözleşmesine hak kazanan 17 projenin toplam proje tutarının  2.044.000.00 TL ve talep edilen hibe miktarının ise 1.700.000.00 TL olduğunu söyledi.

İl Müdürü SAĞLAM: “Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında ilimizde kabul edilen ve yatırıma alınan 17 adet projenin Ülkemiz, Bölgemiz ve İlimiz tarımına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500