BAFRA’DA ŞİİR DİNLETİSİ VE ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

Çetinkaya Köprüsü Sedde Park Alanı “Şiir Dinletisi ve Şiir Yarışması” ile Renklendi

BAFRA’DA ŞİİR DİNLETİSİ VE ŞİİR  OKUMA YARIŞMASI
BAFRA’DA ŞİİR DİNLETİSİ VE ŞİİR  OKUMA YARIŞMASI BafraHaber

Bafra Kaymakamlığı  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Bafra Belediyesinin destekleri ile “Şiir Dinletisi ve Şiir Yarışması” etkinliği Çetinkaya Köprüsü Sedde Park Alanında lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sedde Park alanında yapılan liseler arası “Şiir Dinletisi ve Şiir Yarışması”na katılan 18 öğrenci tarafından seslendirilen aşk ve kahramanlık şiirleri izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu tarafından yapılan açılış konuşmasında, "Şiir bir hayattır. Liseli öğrencilerimizin bir birinden çok değerli şairlerimizin eserlerini seslendirecekler. İnşallah bundan sonra da Bafra’nın kültür ve sanat çalışmalarına katkı sunma hedefimiz devam edecektir." dedi.
 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler dereceye girebilmek için büyük çaba sarf etti.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Bu akşam seddemizde ilk kez güzel bir program oldu. Bunları da devam ettireceğiz. Farkındalık oluştu. Gençlerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel hazırlanmışlar, hocalarımızda onları  iyi hazırlamışlar. Emek sarf etmişler, sarf ettikleri emek  de geceye ayrı bir değer kattı." diye konuştu.


Kaymakam Cevdet Ertürkmen, “Şiir benim kalbim, hissiyatım, hislerim. Şiir benim beynim. Çocukluğum, hatıralarım, hayallerim. Şiir benim dilim. Boğazımda düğümlenen kelimeler akar gider Kızılırmak misali. Gerçekten öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz bir emek ortaya koyarak bizi derin hislerle geçmişe götürdüler. Kalbimizi sevgiyle, bayrak sevgisiyle, vatan sevgisiyle aşkla doldurdular. Hepsine sonsuz teşekkürler ediyorum. Bundan sonra da etkinlikler devam eder. Seddemiz hiç boş kalmaz, şenlenir diye düşünüyorum. Bu temennimiz inşallah gerçekleşecek." şeklinde konuştu.
Öğrencilerin şiir okuma performansları belirlenen kriterler çerçevesinde oluşturulan jüri tarafından değerlendirildi.

Jüri tarafından yapılan değerlendirmede Mehmet Akif ERSOY’un “Bülbül” şiirini seslendiren Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Oğuzhan ÇAKIR birinci oldu.

Nurullah GENÇ’in“Siyah Gözlerine Beni de Götür “şiiriyle Özel Mavi Aday Anadolu Lisesi öğrencisi Esila SÖYLER ikinci olurken, Erdem BEYAZIT’ın “Birazdan Gün Doğacak” şiiri ile Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Talha BAKIR da üçüncü oldu.

 

Değerlendirme sonucunda; 1. olan Oğuzhan ÇAKIR’a(Bafra Atatürk Anadolu Lisesi -Bülbül Şiiri- Mehmet Akif ERSOY) ödülü Kaymakam Cevdet ERTÜRKMEN, 2.olan Esila SÖYLER’e ( Özel Mavi Aday Anadolu Lisesi -Siyah Gözlerine Beni De Götür Şiiri- Nurullah GENÇ) ödülü Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve 3.olan Ahmet Talha BAKIR’a (Altınkaya Anadolu Lisesi-Birazdan Gün Doğacak Şiiri- Erdem BEYAZIT) ödülü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu tarafından takdim edildi.

Program tüm yarışmacı öğrenciler ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 Şiiri Dinletisi ve Şiir Gecesi programına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen , Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçe protokolü, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

BAFRA ŞİİR DİNLETİSİ ŞİİR OKUMA YARIŞMASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500