BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ. CANSU DURSUN DA VEFAT ETTİ

Aslen Artvinli olup; uzun yıllar ve hâlen Samsun Ondokuzmayıs ilçesi, Engiz Mahallesi'nde ikamet eden, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin DURSUN'un, OMÜ ve Bafra hastanelerinde yoğun bakımda tedavi gören kızı, epilepsi hastası Cansu Sultan Dursun da dün akşam vefat etti.

 BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ.  CANSU DURSUN DA VEFAT ETTİ
 BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ.  CANSU DURSUN DA VEFAT ETTİ BafraHaber

Bir süre önce; eşi Hava Kaya Dursun'u da kaybeden şair Alaeddin Dursun'un; daha önce de yine epilepsi hastası çocukları Hasan Hüseyin ile Ahmet Mücahit de peş peşe vefat edince Dursun Ailesi derin bir acıya boğulmuştu.

Alaeddin Dursun'un kızı Cansu Sultan Dursun da dün akşam ( 24 Temmuz Pazar) hayatını kaybetti.

Alaeddin Dursun ile vefat eden eşi Hava Kaya Dursun'un çocuklarının gerek evlerindeki gerekse de hastanelerdeki bakımları, vatandaşlarca büyük ilgi ve takdir görmüş, TRT Haber'in " Ömür Dediğin " adlı bir programında yer alarak, verdikleri hayat mücadelesi ve çocuklarının yaşantıları tüm Türkiye'de ilgiyle izlenmişti.

Alaeddin Dursun; özellikle eşi Hava Kaya Dursun ve çocuklarına ithâf ettiği şiirleriyle dikkat çekmişti.

Yine Alaeddin Dursun ve eşi; çeşitli kurum ve kuruluşlarca" Yılın Annesi ve Babası " ödüllerine lâyık görülmüşlerdi.

Alaeddin Dursun'un edebiyat piyasasında, 7 şiir kitabı bulunuyor ve şair Dursun, şair arkadaşlarıyla birlikte Samsun TÜYAP, Çarşamba, Terme ve Bafra gibi şehirlerde düzenlenen şiir imza günleri ile şiir dinletilerine katılmıştı.

Alaeddin Dursun'un kızı Cansu Sultan Dursun'un cenazesine; Ondokuzmayıs ilçe protokolu ile aile yakınları ve şair arkadaşları ile ilçe sakinleri katıldı. Cansu Sultan, Ondokuzmayıs Mahallesi Camisinde kılınan cenaze namazına müteakip, Aile Kabristanı'nda toprağa verildi.

Alaeddin Dursun’a baş sağlığı, tüm vefat etmişlerine de Allah'tan rahmet diliyoruz.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

 

 

ALAEDDİN DURSUN HALK ŞAİRİ VEFAT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500