DUYGULANDIRAN ZİYARET

Bafralı iş insanı Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (Basev) Başkanı Bülent Arslan’ın Bafra İğdir Boyu Derneğini ziyaretinde duygu dolu anlar yaşandı.

DUYGULANDIRAN ZİYARET
DUYGULANDIRAN ZİYARET BafraHaber

              Bafra’da Kızılırmak Mahallesi’nde faaliyette bulunan Bafra İğdir Boyu Yaşatma ve Yardımlaşma Derneğinin açılışına gelemeyen Basev Başkanı Bülent Arslan, hediyesiyle derneğe ziyaretinde Adem Çakır ve yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tezel tarafından karşılandı. Bülent Arslan; dermeğe hediyesini verdikten sonra babasının İğdir köyünde doğup büyüdüğünü,  şimdiki İğdir Mahallesi’nde kayıkçılık yaptığını, o günün koşullarında Bafra’ya kayıkla taş, kireç, tomruk, yolcu taşıdılarını daha sonraki yıllarda Bafra’ da Kibaroğlu Sinemasının köşesinde kahve çalıştırdığını, kendisinin de o kahvede ‘Kahveci Şükrü Dayının Kahvesi’ garsonluk yaparak büyüdüğünü dile getirdi. Arslan, “ Rahmetli babam bana ve kardeşlerime İğdir’de geçirdiği anılarını anlatırdı, biz de heyecanla onu dinlerdik.  Ben de bugün yeni kurulan derneğinizde ziyarete geldim;  çok güzel bir dernek kurmuşsunuz hayırlı uğurlu olsun ,size ve yönetiminize katkısı olan herkese teşekkür ederim.” dedi.

              Başkan Adem Çakır, Bülent Arslan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Birçok ilimizde ve ilçemizde İğdir Boyu’ndan gelen köyler ve topluluklar bulunmaktadır. Derneğimizin kurulma amacı; sosyal ve kültürel çalışmalar yapmak, bu konuda sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmek ve toplumumuza faydalı bir dernek olmaktır. Milli birlik ve beraberliğimizin korunması ve yaşatılması doğrultusunda; kültürümüzden, ilkelerimizden sapmadan milli ve manevi değerlere bağlı, saygılı geleneklerimizi koruyup, gelecek nesillerimizin zihnine yerleştirmek için sosyal faaliyetlerin, organizasyonların yanında olacağız. Bize bugüne kadar katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

               Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tezel, 95 yaşındaki  dedesinin rahmetli Şükrü amcadan  bahsettiğini söyleyerek, dedesi Ali Tezel’i derneğe davet etti.

                 Ali Tezel, rahmetli Şükrü amcayla çok güzel anıları olduğunu dile getirdi. Göz yaşları içerisinde anılar  anlatıldı, duygulu anlar yaşandı.

     Daha sonra Bülent Arslan; kendisinin de derneğe maddi ve manevi katkıda bulunacağını belirterek, kendisine ait olan 3 kitabını imzalayarak dernek kütüphanesine hediye etti ve  ‘’ En kısa sürede görüşmek üzere diyerek.’’ dernekten ayrıldı .

 

BÜLENT ARSLAN İĞDİR BOYU DERNEĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500