Dronmarket, Zirai İlaçlama Dronları ile Samsun Tarım Fuarı’nda

Samsun Tarım Fuarı 2022 – 7.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 14-18 Eylül 2022 tarihlerinde Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Türkiye’nin ilk dron teknolojileri platformu Dronmarket’te fuarda zirai ilaçlama dronları ile yerini alacak.

Dronmarket, Zirai İlaçlama Dronları ile Samsun Tarım Fuarı’nda
Dronmarket, Zirai İlaçlama Dronları ile Samsun Tarım Fuarı’nda BafraHaber

Traktörün tarlaya giremediği dönemlerde ve ulaşamadığı arazilerde rahatlıkla uygulama yapabilmesi,  günlük 1500 dekara kadar varan ilaçlama yeteneği ile %40’a varan ilaç tasarrufu sağlaması, tarlada lastik izinden kaynaklanan rekolte kaybını engellenmesinden dolayı dronların günümüzde artık çiftçiler tarafından daha çok kullanılmaya başlandığını söyleyen Dronmarket Genel Müdür Serhan Yaldız; “Tarım dronları 2022 yılı itibarıyla tarım makinesi olarak kabul gördü. Bu oldukça önemli bir gelişme. Biz de bu gelişme ile birlikte Samsun Tarım Fuarı’nda standımızla yer almaktan ötürü mutluyuz. Standımızda tarımda drone teknoloji çözümleri ile distribütörü olduğumuz dünya devi marka DJI’ın zirai ilaçlama drone’larını katılımcılara sunacağız” dedi.

Özellikle tarım sektöründe Türkiye’de önemli bir Pazar payına sahip olduklarını belirten Yaldız; “ Tarım sektörü son dönemlerde oldukça zorlu bir süreçten geçiyor.  Maliyetlerin yükselmesi, iklim şartlarının bozulması gibi nedenler çiftçilerimizi oldukça zorladı. Biz Dronmarket olarak çiftçilerimizin bazı yüklerini hafifletmek ve zirai uygulamalarında tasarruf sağlamaları adına çalışıyoruz. Ürün verdiğimiz çiftçiye drone kullanım eğitimi ve teknik hizmet veriyoruz. Dronmarket olarak hedefimiz, daha çok çiftçimizin dron teknolojilerinden faydalanması” şeklinde konuştu.

 

Editöre not:

Tarih: 14 – 18 Eylül 2022

Salon-1

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi Adres: Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Sokak No:2 Tekkeköy/ SAMSUN

 

Dronmarket hakkında: Dronmarket.com 2015 yılında ileri teknoloji dron çözümleri sunmak ve bu alanda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Dronmarket.com, kişisel ve ticari amaçlı kullanıma yönelik insansız hava araçları, yedek parça ve aksesuar satışı yapan, yurtdışı gelişmeleri yakından takip eden ve takipçilerini bilgilendirmeyi hedefleyen Türkiye'nin ilk dron teknolojileri platformudur.

DJI Enterprise, DJI AGRAS, EMLID, CHASING, FrSky, Sunnysky markalarının Türkiye resmi distribütörü olan dronmarket.com uzman kadrosuyla ileri dron teknolojileri çözümleri sunmaktadır. Tarımda dron uygulamalarında öncü konumda olan Dronmarket.com tarım dışında, Dronmarket Endüstriyel, Dronmarket Robotik, Dronmarket Akademi (SHGM Onaylı İHA Eğitimleri) ve Haritalama olmak üzere 5 ayrı alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yaptıkları projelerle adından söz ettiren dronmarket.com; İstanbul'da bulunan genel merkezleri ve Sakarya Teknokent yerleşkesinde bulunan Ar-Ge ofisleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 

 

SAMSUN TARIM FUARI 2022