Gazipaşalılar Cumhuriyet'i Coşkuyla Kutladılar

Bafra'da düzenlenen 'Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni' coşkuyla gerçekleştirildi.

Gazipaşalılar Cumhuriyet'i Coşkuyla Kutladılar
Gazipaşalılar Cumhuriyet'i Coşkuyla Kutladılar Admin

Bafra’da Gazipaşa Mahallesi'nde düzenlenen Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni öncesi 99. Yıl Cumhuriyet kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi. Bafra Hükümet Konağı önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın da katıldığı kortej, Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni'nin yapılacağı Gazipaşa Meydanı'na geldiğinde meydanı dolduran vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, burada vatandaşlarla sohbet ederek bayramlarını kutladı.


Bafra Gazipaşa muhtarlığı ve Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘99. yıl geleneksel Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni'nde   Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol yaptığı açılış konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 99.kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlemiş olduğumuz programa katılımınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin ilanı, milletimiz için sadece bir yönetim şeklinin ilanı değildir. 7 düvele karşı kazanılmış mutlak zaferle binyıldır bu topraklarda süren hükmümüzün devam ettiğinin dosta düşmana ilanıdır. İşte bu anlam çerçevesinde bizlerde Gazipaşa Mahallesi olarak el ele hep birlikte her yıl aynı heyecan, aynı coşku ve aynı sevinçle Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamaktayız. Bizler var olduğumuz sürece Gazipaşa Mhallesi halkı olarak her yıl bu alanda Cumhuriyet Bayramı'nı sizlerle birlikte kutlamay devam edeceğiz. Huzurunuzda bu güzel Cumhuriyet gecesinin organizasyonunda emeği geçen, başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere Balkan Türkleri Derneğimize, tüm Gazipaşa halkına, katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, tüm milletimizin ve hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum." dedi. 
Daha sonra  Gazipaşalılar davul-zurna eşliğinde Rumeli havaları ile halay çekerek gece geç saatlere kadar Cumhuriyet kutlamalarına devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500