ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 84. YIL DÖNÜMÜNDE KÜLTÜR MERKEZİNDE TÖRENLERLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 84. ölüm yıl dönümünde Bafra’da düzenlenen törenlerle anıldı.

ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 84. YIL DÖNÜMÜNDE KÜLTÜR MERKEZİNDE TÖRENLERLE  ANILDI
ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 84. YIL DÖNÜMÜNDE KÜLTÜR MERKEZİNDE TÖRENLERLE  ANILDI BafraHaber

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından çelenk konulması ile başlayan törende 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreninin ardından Bafra Gül-Nusret Kural Ortaokulu tarafından Bafra Belediye Kültür Merkezi'nde anma programı düzenlendi.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
İlk konuşmayı Bafra Gül-Nusret Kural Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Fatma Turan yaptı.
Turan konuşmasında, ‘’ Atatürk'ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyeti anmaktır. Cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak Atatürkçü düşünceyi benimsemek Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Dünyanın en seçkin ve en saygın lideri şöyle diyordu: ‘İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim girişimlerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!’Mensubu olduğu Türk milletini sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk, milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini ona adamıştır. Onun ben gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim sözü milletinin ne kadar çok sevdiğini göstermektedir. ‘’dedi.
Ardından öğrenciler tarafından "Mustafa Kemal'i düşünüyorum" şiiri okundu. Atatürk konulu sinevizyon gösterimi ile devam eden program oratoryo ve okul korosunun seslendirdiği şarkılarla son buldu.

Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere Bafra protokolü tarafından ödül takdim edildi.

Törene, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy, Bafra  İlçe Emniyet Müdürü, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, daire müdürleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, askeri erkân ve öğrenciler katıldı.

 

 

BAFRA 10 KASIM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500