TARIM DANIŞMANLARINA ÖZLÜK HAKLARI SÖZÜ

MİLLİYETÇİ HARAKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN DR. DEVLET BAHÇELİ BEYEFENDİDEN TARIM DANIŞMANLARINA ÖZLÜK HAKLARI SÖZÜ

TARIM DANIŞMANLARINA ÖZLÜK HAKLARI SÖZÜ
TARIM DANIŞMANLARINA ÖZLÜK HAKLARI SÖZÜ Admin

Tarım Danışmanları, 20 Kasım Pazar günü  2023'e Doğru Aday Belli Karar Net mitingi için Samsun’a gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendiyi çiçeklerle karşılayarak özlük hakları konusunda hem bir dosya sundular, hem de sözlü olarak kendilerini dinlediklerinden dolayı çok mutlu oldular. Tarım Danışmanlarının Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiyle istirahat  ettiği otelde buluşmalarını sağlayan Milliyetçi Hareket Partisi 25.Dönem Milletvekili MKYK Üyesi Sayın Hüseyin Edis Beyefendiye bu yardımlarından dolayı şükranlarını dile getirdiler.

Bir babanın bir evladını dinler edasıyla Tarım Danışmanlarını dinleyen ve özlük hakları konusunda takipçisi olacağının sözünü veren Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendiye Türkiye’de ki Ziraat Odalarında, Birliklerde ve Serbest olarak Tarım Danışmanlığı yapmakta olan bütün Tarım Danışmanları adına şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Verilen  Dosyanın İçeriği

 

SAYIN DR. DEVLET BAHÇELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı

 

Sayın Genel Başkanımız;

Bizler Türkiye genelinde Türk Tarımına hizmet etmek için Ziraat Odalarında, Birliklerde ve serbest olarak çalışmakta olan Tarım Danışmanları olarak Devletimizden , Hükumetimizden ve Cumhur İttifakımızın bir paydaşı olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak zatı alinizden istirhamımız  kamuda sözleşmeli olarak çalışan 500 bin kişinin kadroya geçirileceği Çalışma Bakanımız tarafından açıklanmıştır, 10-12 yıldır Ziraat Odalarında , Birliklerde ve Serbest Çalışan Tarım Danışmanı sayısı 1200 civarındadır. Bunlarında 400 civarı  emekli olmuş Tarım Danışmanlığı hizmeti yapmaktadır. Geriye 800 kişi sözleşmeli Tarım Danışmanı kalmaktadır. 500 bin kişinin içerisinde Türkiye genelindeki Türk Tarımına hizmet eden 800 kişimi bu devlete yük olmaktadır.

Şuan Bakanlığın 2023 yılı için her bir Tarım Danışmanına brüt olarak 72 bin tl ödenek ayırmıştır.

72.000 :12 =6.000

6.000- 2.168  = 3.832    SSK  giderleri çıktığında kalan miktar.

Şuan ki asgari ücret net 5.500 olduğuna göre 2023 yılındaki asgari ücreti de göz önünde bulundurursak Tarım Danışmanları bir asgari ücretlinin neredeyse yarısından daha az bir ücrete çalışmak zorunda bırakılacaklardır.

Bizler pratik de de yıllardır sahada tecrübe edinmiş Mühendis ve teknikerler olarak Tarım Bakanlığımızın kadrosuna geçtiğimiz takdirde bu tecrübelerimizi Türk Tarımına ve Türk Çiftçisine daha verimli daha özverili aktarma imkanı yakalamış olacağız.

Sayın Genel Başkanımız , sizlerden istirhamımız Tarım Danışmanlarının yok olmasına izin vermemeniz Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte bizlere vereceğiniz müjdeli haberleri bekliyor olacağız Saygılarımızla arz ederiz.