BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ YENİ BİNASINA KAVUŞTU

Bafra Görme Engelliler Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yeni binasına kavuşmanın sevincini yaşadı.

BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ YENİ BİNASINA KAVUŞTU
BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ YENİ BİNASINA KAVUŞTU BafraHaber

      Hacınabi Mahallesi Hacı Ahmet Sokak'ta yeni dernek binası önünde düzenlenen programda ilk olarak Bafra Görme Engelliler Derneği Başkan Vekili Fatih Uyanık dernek hakkında bilgi verdikten sonra 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Bafra Görme Engelliler Derneğinin yerini hiçbir ücret talep etmeden tahsis eden Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner duygulu bir konuşma yaptı.

 HAYAT HERKESE GÜZEL

Gücünüz yerindeyse,sağlıklıysa başınız.Bir sakat görürseniz.Sevgiyle yaklaşınız.İnanın kimse istemez.Eksik olsa bir yeri.Sağlamsan dostum şükret,değerlendir günleri.Engelli kardeşlerim,asla üzülmeyiniz.Hayat herkese güzel.Bizlerse her zaman sizinleyiz.Engel;elde,ayakta,gözde,dilde,kulakta ve zihinde değildir.Her ne kadar engelliler denilse de onlara asıl özür olanları göremeyen gözlerimizde,koşmayan ayaklarımızda ve uzanmayan kollarımızdadır.Her engelli kendisine imkan verilirse topluma sağlamlar kadar yararlı olabilir.Engelli olmak üretime asla engel değildir,yeter ki fırsat verisin. Bu yüzden engelliyi eğitim iş sahibi yaparak onu tüketici olmaktan kurtarabilir,üretici yaparak mutlu ve yararlı duruma getirebiliriz.
Konuşmalardan sonra derneğe katkısı olan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’e, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner’e,Bafra Bekar Mobilya Kemal Bekar’a,Salih Kılıç’a plaket takdim edildi. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra protokolünün kurdele kesimi ile birlikte Bafra Görme Engelliler Derneğinin yeni binasının açılışı gerçekleştirilmiş oldu.
Dernek binasının gezilmesi ile program sona erdi.
Açılış programına Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Ömer Ergül, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri , öğrenciler, daire müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda engelli ailesi katıldı.

 

BAFRA GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500