BAFRA BELEDİYESİ YARDIM VE DESTEK EKİBİ YOLA ÇIKTI

Kahramanmaraş'ta dün sabaha karşı meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7'lik depremin ardından binlerce afet gönüllüsü, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına yardım etmek için tüm ülke seferber olmuş durumda.

BAFRA BELEDİYESİ YARDIM VE DESTEK EKİBİ YOLA ÇIKTI
BAFRA BELEDİYESİ YARDIM VE DESTEK EKİBİ YOLA ÇIKTI BafraHaber

 

Bafra Belediyesi dün başlatılan yardım kampanyasının ardından bu günde otuz beş personelden oluşan yardım ve destek ekibi iki adet arazi aracı, iş makinaları, kamyon, ekskavatör, otobüslerle birlikte Elbistan’daki arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Bafra’dan yola çıktı.

ardım ve destek ekibini yolcu eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptığı açıklamalarda “Yaşadığımız ve yüzyılın depremi olarak nitelendirilen deprem sonrası devletimiz tüm gücüyle afet alanında. Bafra Belediyesi olarak, acı haberi alır almaz harekete geçtik. Başlattığımız yardım kampanyasının ardından şuanda 35 Kişilik personelimiz iki adet arazi aracı, kamyon, ekskavatör, otobüslerle birlikte arama-kurtarma çalışmalarına destek amaçlı yola çıkmış durumda. Yüksek tonajlı iş makinalarımızı daha önce tırlara yükleyerek gönderdik. Arkadaşlarımız Elbistan’daki AFAD ekibine destek olacak. Millet olmanın ilk şartı, gerektiğinde tek vücut olabilmeyi başarmaktır. Bizler bu durumlarda üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Yara bizim ve yine birlikte saracağız. Bir kez daha Depremde yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, ülkemize geçmiş olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bafra’dan yola çıkan 35 kişilik yardım ve destek ekibi ve iş makinaları, kamyon, ekskavatör ve otobüsler Elbistan’da AFAD koordinasyonunda yürütülen arama-kurtarma çalışmalarına destek olacaklar.

 

 

 

 

BAFRA BELEDİYESİ YARDIM VE DESTEK EKİBİ