Deprem Bölgesine Desteklerimiz Hız Kesmeden Devam Ediyor

Asrın felaketi olarak adlandırılan deprem felaketinden sonra, arama kurtarma çalışmalarının sona erdiği bu günlerde yaraların sarılması için İl ve İlçe Müdürlüklerimizle bölgeye destek çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda deprem felaketi yaşanan 10 ilde, ahırı zarar gören afetzedelere hayvan çadırı ve yem dağıtımı yapılıyor.

Deprem Bölgesine Desteklerimiz  Hız Kesmeden Devam Ediyor
Deprem Bölgesine Desteklerimiz  Hız Kesmeden Devam Ediyor   BafraHaber

 

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, deprem bölgesi için yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“ Bakanlığımızın talimatları ile deprem bölgesine gönderilmek üzere başlatılan hayvan yemi temini çalışmaları doğrultusunda İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda İlçe Müdürlüklerimizle birlikte bugüne kadar:

·        Kahramanmaraş’a 3 tır,  Malatya’ya 2 tır,  Adıyaman’a 1 tır  olmak üzere toplamda 129 ton hayvan yemi gönderilmiştir.

·        Adıyaman’a 3 tır,  Hatay’a 1 tır, Kahramanmaraş’a 1 tır  olmak üzere toplamda 73 ton mısır slajı,

 

Bunlara ek olarak; 30.3 ton hayvan yemi , 35 ton mısır slajı, yaklaşık 12000 m²  çadır temini gerçekleştirilmiş olup en kısa sürede deprem bölgesine gönderilecektir.

 

Depremin ilk gününden bu yana bölgedeki vatandaşlarımızın acısını derinden hissetmekle birlikte, onların yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek adına İl ve İlçe Müdürlüklerimizle beraber pek çok çalışma yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Gönüllü personelimizi bölgeye göndererek, kişisel bağışlarımızı toplayıp yardım tırları hazırlayarak, çiftçimize yem ve çadır göndererek destek olmaya çalışmaktayız. Zor günlerinde vatandaşlarımızın yanında olmayı kendimize bir vatan borcu biliyor ve bir daha böyle büyük acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

 

             

                                                       

SAMSUN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500