SAMKON DEPREMZEDELERE SAMSUN KÖYÜ İLE DESTEK OLDU

6 Şubat’ta ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş Pazarcık merkez üssü olan ve 10 ili etkileyen depremde binlerce vatandaşımız vefat etti

SAMKON DEPREMZEDELERE SAMSUN KÖYÜ İLE DESTEK OLDU
SAMKON DEPREMZEDELERE SAMSUN KÖYÜ İLE DESTEK OLDU BafraHaber

 

6 Şubat’ta ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş Pazarcık merkez üssü olan ve 10 ili etkileyen depremde binlerce vatandaşımız vefat etti.
Binlerce vatandaşın yaralanmasına, binlerce kişinin evsiz kalmasına neden olan depremin hemen peşinden Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Adıyaman’da Samsun Köyü adından konteynır kent kurarak depremzedelerin yaralarına merhem oldu ve olmaya da devam ediyor.

Konu hakkında SAMKON Genel Merkezinde Samsun Sivil Topl um Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON)Genel Başkanı Hasan Kaya Aşcı, Adıyaman OSB'de depremzedeler için kurdukları Samsun Köyü hakkında açıklamalarda bulundu.
Aşcı,  "SAMKON olarak, tüm Türkiye'yi yasa boğan 'asrın felaketi' sonrasında yıkımların meydana geldiği Adıyaman'da depremzede vatandaşlar için barınma ihtiyacını karşılayacak 'Samsun Köyü' projesini hayata geçirdik. Meydana gelen deprem felaketi nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz,  bölgede yaraların sarılması için hemen harekete geçtik. 


Samsunlu duyarlı vatandaşlar tarafından yardımlar toplanarak oluşturulan Samsun Köyü, Adıyaman merkez OSB'de 30 dönüm arazi üzerine 100 ailenin barınacağı şekilde kurulmuştur. Konteyner kentte ayrıca her gün depremzedelere sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor. Depremzedelerin yarasına merhem olmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi olarak bu projeyi hayata geçirdik. 50 adet konteyner evden oluşan yaşam alanı kurduk. Adına 'Samsun Köyü'nü verdiğimiz yaşam alanında tüm ihtiyaçlar düşünüldü. Konteyner evlerde kalacak olan kardeşlerimizin yeme-içme ihtiyaçlarının kurulan mutfakta üç öğün yemek ikramı ile karşılanması, çamaşırhane için gerekli makine, gıda ve ayni malzemeler için depo olarak 10 adet çadırın kurulması, 250 adet ranza ve yatak alınması gerçekleşmiştir. Aynı zamanda SAMKON yönetiminden Samsun Köyü'nde haftalık nöbetler tutulacaktır." dedi.

 

SAMKON HASAN KAYA AŞCI