HALK ŞAİRİ DURSUN'DAN DEPREMZEDELERE 300 KİTAP HEDİYE

Samsun Ondokuzmayıs ilçesi Engiz Mahallesi'nde yaşayan, aslen Artvinli olan; Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin DURSUN, depremzedelere 300 şiir kitabını ücretsiz hediye etti.

HALK ŞAİRİ DURSUN'DAN DEPREMZEDELERE 300 KİTAP HEDİYE
HALK ŞAİRİ DURSUN'DAN DEPREMZEDELERE 300 KİTAP HEDİYE BafraHaber

Covit 19 salgını, şehitler gibi nedenlerle; her türlü sanat, kültür ve benzeri faaliyetlere ara verilirken ve iptal edilirken; bir de 50 bine yakın vatandaşımızın depremlerde hayatını kaybetmesiyle, sözünü ettiğimiz kültür, sanat ve diğer etkinliler iptal edilmiş, ara verilmişti.

Bu durum; sanatçıları, şair ve yazarları, müzisyenleri ve diğer çok sayıda dernek ve kurumlarının sosyal, kültürel faaliyetlerini aksatmıştı.

Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun; örnek bir davranışla; deprem bölgelerinden Ondokuzmayıs ilçesine gelen depremzede vatandaşlarımıza, 300 şiir kitabını hediye ederek güzel bir jest yaptı.

Halk Şairi Alaeddin Dursun'un 5 kişilik ailesinden; oğulları Ahmet Mücahit, Hasan Hüseyin, kızları Cansu Sultan ve bir de değerli eşi Havva Kaya Dursun hayatlarını kaybetmiş ve 5 kişilik aileden sadece geriye bir şair Alaeddin Dursun kalmıştı.

3 çocuğu ile eşinin acılarını içine atan Alaeddin Dursun; şiirleriyle hayata tutunmaya devam ediyor.

Dursun'un şair ve yazar arkadaşları ile yakınları; onu yalnız bırakmayıp, zaman zaman Ondokuzmayıs ilçesindeki evinde ziyaret ederek, manevi destekte bulunuyorlar.

Halk Şairi Alaeddin Dursun; " Deprem bölgesinden, Samsun 19 Mayıs ilçesine gelen depremzede dostlara 300 adet şiir kitabımı hediye ettim. Talep halinde, şiir kitaplarımdan vermeye devam edeceğim. Bilgilerinize." şeklinde bir açıklamada bulundu.

Şair Alaeddin Dursun'u bu örnek tavrından dolayı kutlarız.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

 

 

ALAEDDİN DURSUN