GİAD'IN YENİ BAŞKANI MUHARREM UYAR OLDU

Bafra Genç İş adamları Derneğinin Bafra TSO Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen 5.Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine tek liste ile giren Muharrem Uyar getirildi.

GİAD'IN YENİ BAŞKANI MUHARREM UYAR OLDU
GİAD'IN YENİ BAŞKANI MUHARREM UYAR OLDU BafraHaber

 

Kongre,  Divan Heyeti’nin seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 
Genel Kurul>’da ilk olarak faaliyet raporunun okunması ve ibrası, dönem gelir giderlerinin ibrası, Tüzükte değişiklik yapılacak maddeler yeni yönetim ve denetleme kurallarının seçimi yapıldı. 

Kongrenin açılış konuşmasını ise Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Altun yaptı, Altun konuşmasında, ‘’6 Şubat 2023'te meydana gelen, on binlerce vatandaşımızın vefat ettiği, milyonlarca vatandaşımızın yerinden yurdundan olduğu Kahramanmaraş depreminin gölgesinde gerçekleştirdiğimiz 5. Olağan Kongremize hepiniz hoş geldiniz.’’
Bafra Genç İş Adamları Derneği tam 12 yıl önce, 2011 yılının Mart ayında, şehrimizdeki girişimci ruhu harekete geçirmek amacıyla Bafra sevdalısı gençler tarafından kurulmuştur.  İyisiyle kötüsüyle; hayallerle, projelerle farklı farklı bakış açılarıyla tartıştığımız 12 yılı geride bıraktık. Bu süre zarfında işlerinden, eşlerinden, çocuklarından ve sevdiklerinden zaman ayırarak hiçbir menfaat beklemeden emek veren sevgili dostlarım Yavuz Selim Muratoğlu'na, Alper Güngör'e, Burak Özturan'a ve tabiî ki çok kıymetli Yönetim Kurulu Üyelerine huzurlarınızda tek tek teşekkür ederim."dedi. 

Bafra Genç İşadamları Derneğinin 4. Dönem Başkanı Burak Özturan yaptığı konuşmada, " Yepyeni girişimcilik fikirleri ,yepyeni atılacak adımlar 1 ve 1'den fazla yabancı dil bilen hafızalar, sportif yetenekler bilim ve irfan ışığında kendini yetiştirmiş kişiler tarafından hazırlanan makaleler göçük altında kaldı. Sadece binalar yıkılmadı. Türk toplumu olarak hepimiz yıkıldık. Yaralarımızı hepimizin gayretiyle en kısa zamanda saracağımızdan şüphemiz yok. Allah ülkemizin her türlü felaketten korusun Türk milletini payidar kılsın inşallah . Pandemi ,kapatmalar ile başladığımız bu 3 yıllık yönetim kurulu görevine enflasyon ile mücadele ederek ne yazık ki de depremlerle bitiriyoruz."diyerek sözlerini tamamladı. 
Kongreye tek liste ile giren Muharrem Uyar yaptığı konuşmada, "Bugün sizlere; Derneğimizin 5. Başkanı sıfatıyla hitap ediyorum, Başkanlık yanında kuvvetli dostları olmadığında hiçbir anlam ifade etmeyen bir makamdır, Bu sebeple Cumhuriyetimizin 100. yılında bana ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma destek veren tüm dostlarıma görev süremizin son gününe kadar ihtiyaç duyacağımızı hatırlatmak isterim.
Tuncay Kurtiz bir söyleşisinde, 
''Biz dünyayı değiştirmek için yola çıkmıştık, olmadı, dünyayı değiştiremedik, dünyayı değiştiremedik ama dünya da bizi değiştiremedi'' der.   Ben ve arkadaşlarım da bölgeyi değiştirmek için yola çıkıyoruz, projelerimizi sizlere tek tek anlatarak şu anda zamanınızı almak istemiyorum, bu konuları konuşacak çok zamanlarımız olacak.
İnşallah 3 yıl sonra tekrar bu kürsüye çıktığımızda anlatacak onlarca hikayemiz olacak. "dedi.
Konuşmaların ardından  dilek ve Temenniler kısmına geçildi. 
Emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı.
Yapılan kongre ile tek liste halinde Muharrem Uyar Bafra GİAD 'ın yeni başkanı seçildi. 
Genel Kurul anı fotoğraflarının çekimi ile son buldu.
Genel Kurul’a; Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Bafra GİAD üyeleri katıldı.

 

 

 

GİAD YENİ BAŞKAN