MİLLİ İRADE İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ PROGRAMI

Bafra İmam Hatip Ortaokulu 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıldönümü nedeniyle bir program düzenledi.

MİLLİ İRADE İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ PROGRAMI
MİLLİ İRADE İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ PROGRAMI BafraHaber

 

Bafra İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladığı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Programı büyük ilgi gördü


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıldönümü nedeniyle Bafra Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı,  Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu’nun yanı sıra siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmen, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

 Programın açılış konuşmasını Bafra İmam Hatip Ortaokulu Öğretmenlerinden Zübeyde Öztürk yaptı. Öztürk konuşmasında ‘’ 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı münasebetiyle sizlerle olmaktan duyduğum mutluluğu öncelikle ifade ederek sözlerime başlamak isterim.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü mesajını sizlere iletmek istiyorum.
108 yıl önce emperyalistlere karşı Anadolu'daki tüm varlığını korumak ve bin yıllık topraklarından müdafaa etmek için verdikleri mücadeleye milletimizi Çanakkale Zaferi’ne ulaştıran bütün kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle tazimle yâd ediyorum Çanakkale Zaferi Türk milletinin bağımsızlığında asla vazgeçemeyeceğini dünyaya bir kez daha ilan ettiği büyük ve tarihi bir kahramanlık destanıdır. Anadolu'nun dört bir yanından gelerek yedi düvele karşı Çanakkale’de verilen topyekûn mücadelede ecdadımızın, milletimizin zor günde nasıl bir ve beraber olduğunu göstermiş, şehit kanlarıyla sulanan toprağımızı düşmanın ayak basmasına izin vermemiştir. Bugün biz de ülkemiz ve milletimiz için Çanakkale Zaferi’nde ortaya koyduğumuz ruh ve iradeyle çalışıyor her türlü zorluğu birlik beraberlik aşabileceğimizi olan inançla mücadelemiz sürdürüyoruz. Büyük bir kahramanlıkla cesaretle yazılan şanlı tarihimize sahip çıkacak Çanakkale ruhunu canlı ve diri tutmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize Gazilerimize şükran borcumuzu ödemek vatanımızı ve bayrağımızı her koşulda müdafaa etmek için dün olduğu gibi bugün de yarın da mücadeleden bir an olsun gibi durmayacağız. Bu düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılını kutluyor 18 Mart Şehitler Günü’nde bu topraklar bize emanet eden tüm şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle şükranla anıyorum ruhları şad, mekânları cennet olsun.” dedi.

Konuşmanın ardından, ‘’18 Mart Şehitler Anma Günü’’ konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Program daha sonra Bafra Belediyesi Kemalpaşa Mahallesi Pazar Yeri’nde çekimleri yapılan okulun müzik öğretmeni Mert Karagüzel’in eşliğinde okulun öğrencilerinin seslendirdiği Çanakkale Türküsü video gösterisi ve Çanakkale tiyatrosuyla son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ