23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bafra’da Coşku İle Kutlandı

Bafra’da Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bafra’da Coşku İle Kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bafra’da Coşku İle Kutlandı Admin

Program sabah Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 10.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayram kutlama programına geçildi.

İlk olarak saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. 

Programın sunumunu yapan İsmet İnönü İlkokulu Sınıf Öğretmeni Kevser ALAÇAMLI Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapmak üzere Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu kürsüye davet etti.

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu konuşmasında, “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan gününü Türk çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda bir milletin evlatlarına duyduğu inanç ve güveninin de bir ifadesidir. Millet olarak çocuklarımızı istikbalimizin teminatı olarak görüyoruz. Sevgili çocuklar; şunu hiç unutmayınız ki sevgi dolu yüreğiniz, iyi niyetinizle barışın ve özgürlüğün kaynağı, milletimizin istikbali ve ülkemizi muasır medeniyetlere taşıyacak yıldızlarsınız. Tarihe yön veren ecdadımız gibi başarılarınızla yarına imzanızı atacak, ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracaksınız. Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaşında verilen Milli mücadele ruhunu ve 15 Temmuz'da ortaya konulan mücadeleyi asla unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan her türlü bölücü örgütler ve düşmanlara karşı, her zaman vatanı seven, koruyan, milli şuur ve benliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım. Hızla değişen bu dünyada Ülkemizin adını Milli ve manevi değerlere bağlı kalarak, bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdıralım.”

Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal Savaşımızın aziz kahramanlarını, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.’’ dedi.

Konuşmanın ardından İsmet İnönü İlkokulu Sınıf Öğretmeni Bülent ŞAHİN ilçede ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında yapılan resim ve şiir yarışmalarında resim dalında 1. olan Altınyaprak İlkokulu’ndan Pelin Nur CURA, şiir dalında 1. olan Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Yaren ŞENTÜRK’ü ödüllerini almak ve ödüllerini vermek üzere Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN’i kürsüye davet etti. Başarılı öğrenciler Kaymakam Cevdet ERTÜKMEN’in elinden ödüllerini aldılar.

Sınıf Öğretmeni Kevser ALAÇAMLI, resim dalında 2. olan Bafra Gençlerin Koleji’nden Miray ERDEM, şiir dalında 2. olan Sürmeli Ortaokulu’ndan Hüseyin AYAN’ı ödüllerini almak ve ödüllerini vermek üzere Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ ’ı kürsüye davet etti. Başarılı öğrenciler Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ’ın elinden ödüllerini aldılar.

İsmet İnönü İlkokulu Sınıf Öğretmeni Bülent ŞAHİN, 3. olan Fevzi Çakmak İlkokulu’ndan Belkıs YARAR, şiir dalında 3. olan Kuşçular Gülüzar Kahve Ortaokulu’ndan Mete Can KEÇELİ’yi ödüllerini almak ve ödüllerini vermek üzere Bafra İlçe Emniyet Müdürü Öner BAHÇEKAPILI’yı kürsüye davet etti. Başarılı öğrenciler Bafra İlçe Emniyet Müdürü Öner BAHÇEKAPILI’nın elinden ödüllerini aldılar.

Ödül töreninin ardından, şiirler okundu, Halk oyunları ekibinin muhteşem gösterisi büyük alkış topladı. Bugünün küçükleri yarının büyüklerinin jimnastik gösterileri takdir gördü. Bayrak gösterisi ile program sona erdi.

Bayram programına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumhuriyet Savcısı Elif Kankal, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş, Bafra Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Erol, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Daire Müdürleri, Askeri Erkan,  siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri,  mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, aileler ve vatandaşlar katıldı.

,

23 Nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500