BAFRA’NIN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI GİAD’IN EV SAHİPLİĞİNDE BULUŞTU.

Bafra Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu’nun davetiyle, Türkiye Balkan Türkleri Derneği ve TEMA Vakfı İlçe Temsilcisi SÜLEYMAN ÖZATA, Bafralılar Derneği Başkan Vekili Av. İSMAİL ONUR, GÖKDER Başkanı TURGUT DEMİR, Türkiye Sakatlar Derneği Bafra Şube Başkanı RECEP KÖKSAL, Türkiye Harp Mal. Gaz. Sht. Dul ve Ytm. Derneği Başkanı ARİFE GÜLAL, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkan Vekili HAKAN KESER, Kosovalılar Derneği Başkanı CEM DERE, Umut Derneği Başkanı HÜLYA ERTEKİN, Bengülüler Derneği Başkanı ERDEM BAKIR, Görme Engelliler Derneği Başkanı ÖMER ERGÜL, Hava Sporları Derneği Başkanı ERDEM PİŞKİN, Hava Sporları Federasyonu Temsilcisi BURHAN APAYDIN ve BAFRA GİAD Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldiler.

BAFRA’NIN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI GİAD’IN EV SAHİPLİĞİNDE BULUŞTU.
BAFRA’NIN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI GİAD’IN EV SAHİPLİĞİNDE BULUŞTU. BafraHaber

Bafra Neden İl Olmalıdır?

‘’Bafra Neden İl Olmalıdır?’’ temalı buluşmada şehrin eksikleri ve çözüm önerileri dile getirilirken, birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizin eksikliklerinin siyasetçilerimize aktarılıp, Bafra için kazanımların ne şekilde arttırılabileceği konusunda hem fikir olundu.

Tamamlanamayan Hastane Binası tekrar gündemde…

Otuz yılı aşkın süredir Bafra’nın batı çıkışında akıbetini bekleyen bölge hastanesi ile ilgili taleplerin yıllarıdır karşılıksız kalmasının yarattığı hayal kırıklıkları, bölgeye yapılabilecek yatırımlar ve yatırımların olumlu getirileri hakkında yapılan fikir alışverişi sonucunda tamamlanamayan hastane binasının Bafra Halkının kalbindeki yerini bir kere daha akıllara getirdi.

Kent Konseyi’nin Eksikliği…

İlçemizde uzun yıllardır ‘KENT KONSEYİNİN KURULAMAMIŞ OLMASI’ sivil toplum örgütlerinin birlikte mesai yapmasını engellediği gibi ortak akıl ve projelerde buluşmayı da zorlaştırdığı düşüncesiyle asıl amacı Bafra ve Bafra’nın sorunları olan BAFRA PLATFORMU adı altında tüm sivil toplum örgütlerini kucaklayacak yeni bir oluşum kurulması kararlaştırıldı.

Ayrıca kurulacak platformun bir proje merkezi gibi çalışarak, şehrimize kazandırılması talep edilen projelerde uluslararası fonlardan teşvik ve hibeler alınması yönünde çabalar sarf edilerek şehrimizin yöneticilerine de destek olma düşüncesi üzerinde karar alındı.

BAFRA GİAD BAŞKANI UYAR’ dan  Teşekkürler.

MUHARREM UYAR;  “Bizler, bu akşam hiçbir menfaat beklemeden bir araya gelip Bafra için dertlenen insanlarız, bizim bir derdimiz var. O da BAFRA. Geçmişte olduğu gibi bir arada, omuz omuza durduğumuz müddetçe mantıklı bütün taleplerimizin gerçekleşeceğinden eminim. Önceliğimiz birlik halinde şehrimizin röntgenini çekerek sorunları belirleyip ve bu sorunların çözümü için derhal çalışmaya başlamak olmalıdır. Bu vesile ile davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran bütün başkanlarımıza şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ederim’’ diyerek geceyi sonlandırdı.

 

GİAD