BAFRA'DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TÖRENİ

Bafra'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.

BAFRA'DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TÖRENİ
BAFRA'DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TÖRENİ BafraHaber

 

Sabah saatlerinde şehitlik ziyareti ile başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan yürüyüşle devam etti. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabının led ekrandan dinlenmesi ile devam etti. Ayrıca 15 temmuz'da yaşananları anlatan fotoğraf karelerinden oluşan 15 Temmuz fotoğraf sergisi meydanda halka açıldı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen günün anlam ve önemine ait konuşmalarını gerçekleştirdi. 

Ardından 15 Temmuz temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterimi, ilahi ve şiirlerin okunmasının ardından dua edildi. Programa katılanlara Bafra Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 15 Temmuz temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ile Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından verildi.

Şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterimi, ilahi ve şiirlerin okunmasının ardından şehitler için dua edildi.

Bafra Belediyesince programa katılanlara ikramlarda bulunuldu.

 

 

 

 

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ