LÖSEV YARDIMDA HIZ KESMİYOR LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ BU KEZ EŞYA GÖNDERİM ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU

Lösemili Çocuklar Köyü, LÖSEV’in gönüllüleri, iyileşmiş gençleri ve aile komitelerinin buluştuğu ve el birliğiyle keyifli hazırlıkların yapıldığı “Eşya Gönderim Şenliği”ne ev sahipliği yaptı. DJ performansı eşliğinde kolilerin hazırlanarak, tırlara yüklenmesi anında renkli görüntülerde ortaya çıktı.

LÖSEV YARDIMDA HIZ KESMİYOR LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ BU KEZ  EŞYA GÖNDERİM ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU
LÖSEV YARDIMDA HIZ KESMİYOR LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ BU KEZ  EŞYA GÖNDERİM ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU BafraHaber

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, “Eşya Gönderim Şenliği” düzenledi. Ramazan ve Kurban Bayramı dönemlerinde hastalarını zorlu tedavi sürecinde yalnız bırakmadan, kıyafetten gıdaya kadar birçok farklı ürünü hastalarına ulaştıran LÖSEV, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  LÖSEV bu kez de Eşya Gönderim Şenliği ile çocuk ve yetişkin kanser hastalarının adreslerine kadar ulaştırmak üzere eşya kolileri hazırladı.

Aile komiteleri, iyileşmiş gençleri, Fayda Öğrenci Toplulukları ve gönüllüleri,  Lösemili Çocuklar Köyü’nün tertemiz doğasında bir araya geldi. Ev tekstilinden beyaz eşyaya, mobilyadan elektrikli küçük ev aletlerine kadar birçok farklı ürün, ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ulaştırılmak üzere paketlendi ve tırlara yüklendi.

Büyük Eşya Gönderim Şenliği’nde tırlara yüklenen ve kişiye özel olarak hazırlanan koliler, tüm Türkiye’deki hastalara ulaştırılmak üzere Ankara’dan yola çıktı.

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Nurgül ÇELEBİ, ihtiyaca ve kanser hastalarının taleplerine göre kolilerin hazırlandığını belirterek, “Türkiye genelinde yüzlerce ailemize yüzlerce koliyi ellerimizle hazırlamanın ve ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

İyilik Zincirine Yeni Bir Halka: Eşya Gönderim Şenliği

LÖSEV’in İyilikler Çarşısı adıyla önceki yıllarda hayata geçirdiği ve gelenekselleştirdiği kıyafetten giyime, temizlik ürünlerinden gıdaya kadar pek çok ürün Lösemi ve kanser hastası çocukların ve ailelerinin yanı sıra yetişkin kanser hastalarına ücretsiz olarak tedarik ediliyordu. Kanser hastaları LÖSEV parası kullanarak, ürünleri gönüllerince seçiyor ve hiçbir ücret ödemeden ihtiyaçlarını temin edebiliyordu. LÖSEV İyilikler Çarşısı bu yıl depremden etkilenen illerde hayata geçirilerek, depremzedelerin hizmetine sunuldu. LÖSEV, 25. yılında “Eşya Gönderim Şenliği” ile kanser hastaları için başlattığı iyilik zincirine yeni bir halka daha ekledi.

LÖSEV’e kayıtlı hastaların yüzde 90’ı asgari ücret veya altında gelire sahip ailelerden oluşuyor. LÖSEV’in eşya yardımından faydalanan kanser hastaları ve aileleri, çoğu zaman zorlu tedavi süreci nedeniyle çalıştığı iş yerinden ayrılmak zorunda kalıyor. Bu durum Lösemi ve kanser hastalarının ekonomik şartlar altında ezilmesine ve yaşadığı stres nedeniyle tedavi sürecinin olumsuz etkilenmesine neden oluyor. LÖSEV ise nakdi ve ayni desteklerle hastalarını bu süreçte yalnız bırakmıyor, gıdadan tekstile, mobilyadan beyaz eşyaya kadar ihtiyaç duydukları her türlü yardımı ilk elden teslim ediyor.  LÖSEV, Lösemi ve kanser hastası çocukları söz konusu desteklerinin yanı sıra eğitim, tatil, kurs ve sürpriz hediyeler ile destekliyor.

 

 

LÖSEV