BAŞKAN KILIÇ; “GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ”

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, belediye koordinasyonunda üretimi canlandırmak ve dışa bağımlılığın önüne geçmek için kurulan ve ilçenin yol yenileme, bakım ve onarım çalışmalarında büyük payı üstlenen Elmacık Taş Ocağı, Konkasör Tesisi, Elek Tesisi ve Beton Santrali bölgelerini; ardından ilçeye kazandırılacak proje alanlarını Belediye Meclis Üyeleri ile yerinde inceledi.

BAŞKAN KILIÇ; “GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ”
BAŞKAN KILIÇ; “GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ” BafraHaber

Yapılan incelemelerde konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç; “Bafra’mızın 50 yıllık geleceğini inşa eden tesislerimizde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için gayret gösteriyoruz. Bu tesislerimizde 118 kırsal 21 merkez olmak üzere toplamda 139 mahallesi bulunan Bafra’mızın üst yapısını yeniliyor, yarınlarımızı garanti altına alıyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede vatandaşlarımız için en iyisini düşünüyor ve hiç vakit kaybetmeden kendi alın terimizle, daha az maliyetle üretiyor, uygulamaya geçiyoruz. İnşallah güzel Bafra’mızın kırsal ve merkez mahallelerini aynı hız ve kararlılıkla yenileyecek, sağlıklı ve güvenli yolları vatandaşlarımızla buluşturacağız. Bunu yaparken gönülden gönüle yol olmaya  devam edeceğiz” dedi.

 

Faaliyet gösteren tesisler hakkında “Günü kurtarmak değil geleceğe yatırım” ifadesini kullanan Başkan Kılıç, beton santralinde yürütülen çalışmalar hakkında şu ifadeleri kullandı: Taş Ocağı, Konkasör, Beton Santrali ve Elek Tesisimizde yürütülen çalışmalar sayesinde ilçemize ekonomik, dayanıklı, uzun ömürlü, çevre dostu ve tamamen doğal malzemeden üretilen sıkıştırılmış beton yolları kazandırıyoruz. Birçok artısı bulunan beton yol çalışmalarımızla Bafra’mızın yarınlarına hizmet ediyor, sadece günü kurtarmak için değil geleceğimize, yarınlarımıza yatırım yapıyoruz.”

Başkan Kılıç, “Bafra’mızın üst yapısına önemli katkı sunduğumuz Konkasör tesisimizde yürütülen çalışmalar 3 aşamada gerçekleştiriliyor. Ham malzeme ilk olarak 90 cm’lik besleme açıklığına ve saatte 100-150 ton kapasiteye sahip olan çeneli kırıcı işleminden geçiyor. Ardından 110 cm’lik besleme açıklığına, saatlik 150-180 ton kapasiteye sahip olan sekonder kırıcı işlemine geçiliyor ve bantlar yardımıyla son aşamaya aktarılıyor. Son aşamada ise, 5 farklı malzeme üretebilen ve saatlik 150-180 ton kapasiteye sahip elek kısmında istenilen boyut elde ediliyor ve çıkarılan nihai ürün temel-alt malzemesi olarak ister beton, ister asfalt isterse de parke taşı tesisinde kum ve mıcır olarak kullanılıyor” şeklinde konuştu.

Belediye Meclis Üyeleri ile belediye koordinasyonunda hizmet veren tesisleri inceleyen Başkan Kılıç, ardından meclis üyeleri ile yeni yerine taşınan Kademe ve Park Bahçeler Müdürlüğü çalışma alanı, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Proje Alanı, Tır Parkı, Millet Bahçesi ve Çocuk Trafik Eğitim Parkı alanlarını inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Kılıç, yapılan inceleme sonrasında, “Güçlü Bafra Güçlü Meclis şiarımız doğrultusunda bizlere destek veren kıymetli meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün olduğu gibi bundan sonra da bir olacak, iri olacak ve birlikteliğimizden aldığımız güç ile Bafra’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diyerek değerlendirmede bulundu.