BAFRA’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü Bafra ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

BAFRA’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
BAFRA’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI BafraHaber

Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan törende Bafra Gaziler Derneği, Bafra Belediye Başkanlığı ve Bafra Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bafra Şube Başkanı Rahmi Şahin yaptığı konuşmada, "19 Eylül Gaziler Günü Türk kahramanlığının cesaret ve fedakarlığının en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında taçlandığı bir gündür. Kahraman Gaziler Gününüz kutlu olsun. Sizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşayan birer temsilcilerisiniz. Sizler Şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Gururla taşıdığımız Gazi ünvanı Ata’mızdan biz gazilere intikal eden en büyük mirastır. ”dedi.
Törene Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Ak Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Binbaşı Adalet Gökcan, Bafra Muharip Gaziler Derneği, Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, Türkiye Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkan ve üyeleri, askeri erkân, daire müdürleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

GAZİLER GÜNÜ