Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Muhtarlık müessesesi, sorumluluk alanlarında bulunan vatandaşların derdine çare bulmak için ilgili kurumlarla görüşüp çare arayan ve mahallesinde devletin gözü, kulağı, eli ile ayağıdır. Muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve problemlerine çözüm üretilmesi amacıyla 2015 yılında “19 Ekim” günü Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.

Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı Admin
Muhtarlık müessesesi, sorumluluk alanlarında bulunan vatandaşların derdine çare bulmak için ilgili kurumlarla görüşüp çare arayan ve mahallesinde devletin gözü, kulağı, eli ile ayağıdır.
Muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve problemlerine çözüm üretilmesi amacıyla 2015 yılında “19 Ekim” günü Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.
 
Bir kamu görevlisi olarak muhtarlarımız hizmetin en hızlı şekilde halkımıza ulaştırılmasında en önemli mihenk taşı olmakla beraber bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.
Muhtarlarımız devletimizin vatandaşlarımıza verimli ve etkili kamu hizmeti sunma  hedefi doğrultusunda çalışmaktadırlar.
Halkın temsilcisi olarak çalışmalarını yürütmeye bütün muhtarlarımızın, görevlerini sağduyu içerisinde ve samimi olarak gerçekleştirmeleri en büyük temennimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.