Bülent ARSLAN , Cumhuriyetimizin 100.yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (BASEV) Başkanı Bülent ARSLAN, Cumhuriyetimizin 100.yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

Bülent ARSLAN , Cumhuriyetimizin 100.yılı dolayısıyla  bir kutlama mesajı yayımladı
Bülent ARSLAN , Cumhuriyetimizin 100.yılı dolayısıyla  bir kutlama mesajı yayımladı BafraHaber

 

 

CUMHURİYET 100 YAŞINDA

Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.

Cumhuriyet, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne dayanan, bireysel hak ve özgürlükleri korumak üzere tasarlanmış bir yönetim biçimidir. Bu açıdan ırk, renk, din ve dil gibi hiçbir ayrım gözetmeksizin her insanın sahip olduğu temel hak ve özgürlükler olarak tanımlanabilecek insan hakları, etkin bir siyasal sistem olarak Cumhuriyetin vazgeçilmez bir unsurudur. Cumhuriyet yönetimini karakterize eden demokratik süreç ve hukukun üstünlüğü ilkesi, devletlerin halka karşı sorumlu olmasını ve bireysel hak ve özgürlüklere saygılı bir biçimde kamusal görevlerini icra etmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Birinci Dünya Savaşı sonrası işgal edilen Anadolu’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğindeki Milli Mücadele başarıya ulaşmış ve bağımsızlığımız tüm dünyaya duyurulmuştur. 29 Ekim 1923 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözleriyle Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte temel hak ve özgürlükler temelinde siyasi, sosyal ve hukuki reform süreçleri başlamıştır.

İşte bu günlerde Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

100. yıl ve bu yolda Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                                                                           Bülent ARSLAN

                                                                                                                  Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (BASEV) Başkanı

 

CUMHURİYET BAYRAMI BÜLENT ARSLAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500