Eğitim için Koştular, 3 Binin Üzerinde TEGV’li Çocuğa Destek Oldular

15 yıldır yardımseverlik koşularına katılarak binlerce çocuğun nitelikli eğitim desteğiyle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 45. İstanbul Maratonu’nda Cumhuriyet’in 100. yılına özel yürüttüğü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla binlerce çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmak için bağış topladı. 5 Kasım’da tamamlanan maratonda 20 Kasım’a kadar bağış kampanyaları devam etti. Adımlarını TEGV’li çocuklar için atan 680 koşucu 3 bin 194 çocuğun eğitim giderlerine destek oldu.

Eğitim için Koştular, 3 Binin Üzerinde TEGV’li Çocuğa Destek Oldular
Eğitim için Koştular, 3 Binin Üzerinde TEGV’li Çocuğa Destek Oldular BafraHaber

24.11.2023

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla Cumhuriyet ilke ve değerlerine sahip, çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 5 Kasım Pazar günü düzenlenen 45. İstanbul Maratonu’na katıldı. Cumhuriyet’in 100. yılına özel yürütülen kampanyada TEGV koşucularının attığı adımlar nitelikli eğitim desteğine dönüştü. Maraton kapsamında başlatılan ve yaratılan kaynağın Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar için eğitim desteğine dönüştüğü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim için Koşuyor” kampanyasına bağışlar 20 Kasım’a kadar devam etti. Maraton kampanyası sonunda 680 koşucu ve 5 bin 626 bağışçının desteğiyle 3 bin 194 çocuğun eğitimine katkı sağlandı.

Adımlar iyiliğe dönüştü

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır şekilde, “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla coşkuyla gerçekleştirilen maratonda, TEGV koşucuları “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla çocuklar için attıkları adımlarını iyiliğe dönüştürdü. Parkurda oluşturulan koşucu destek noktalarındaki TEGV gönüllülerinin renkli kutlamalarıyla TEGV koşucuları Cumhuriyet’in 100. yılının coşkusunu bir kez daha yaşadılar. Yardımseverlik koşularındaki 15’inci yılını dolduran TEGV, maratonlar sayesinde yaratılan kaynakla binlerce çocuğun nitelikli eğitim desteğiyle buluşmasını sağladı.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde ücretsiz eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde halen 27 ilde 6 Eğitim Parkı, 41 Öğrenim Birimi ve 24 Ateşböceği ile toplam 71 etkinlik noktasında çocuklara nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Eğitim için Koştular 3 Binin Üzerinde TEGV’li Çocuğa Destek Oldular