KAYMAKAM CEVDET ERTÜRKMEN’İN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Dünya Engelliler Günü” olarak kutlanmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin bu gününü kutluyor, kendilerine engelsiz bir dünyada güzel yaşamlar diliyorum.

KAYMAKAM CEVDET ERTÜRKMEN’İN
KAYMAKAM CEVDET ERTÜRKMEN’İN Admin

Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumluluk almalarına öncülük etmek, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini sağlayacaktır.

         Ülkemizde de engelli vatandaşlarımızın; toplumsal hayatta etkin bir birey olarak yer alabilmesi, eğitimden sanata, spordan yaşamın tüm alanlarına kadar her türlü sosyal faaliyetlerden aktif bir şekilde faydalanması ile ilgili olarak gerekli düzenlemeler hızla hayata geçirilmiştir. Engelli vatandaşlarımız, hayatın her alanında kendilerine düne göre çok daha fazla yer bulma imkânına kavuşmuşlardır.

         Engelli olmalarına rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Tüm zorluklara rağmen edebiyattan siyasete, spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda hiç yılmadan önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdire şayandır.

        Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza bir ömür boyu huzur, mutluluk ve esenlikler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

KAYMAKAM CEVDET ERTÜRKMEN’İN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI