BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KAPI KAPI İNSAN ODAKLI HİZMET

Bafra Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda Belediye Aşevi’nde hazırlanan sıcak yemekleri kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, engelli ve depremzede vatandaşlara ulaştırıyor.

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KAPI KAPI İNSAN ODAKLI HİZMET
BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KAPI KAPI İNSAN ODAKLI HİZMET BafraHaber

Bafra Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Belediye Aşevi’nde titizlikle hazırlanan ve sefer taslarına konularak vatandaşlara ulaştırılan hizmet ile sofralardan sıcak yemek eksik edilmiyor, vatandaşların sofraları bereketleniyor.

 

2006 yılından bu yana vatandaşların hizmetinde olan Aşevi’nde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 öğün sıcak yemek çıkarılıyor. Bu insan odaklı hizmetten her gün 300 hane toplamda 1100 kişi faydalanıyor.

 

İhtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ sözünü rehber edinerek aşevimizde hemşehrilerimize hizmet veriyoruz. Yardımlaşmanın, paylaşmanın en güzel duygu olduğunu biliyor; ilçemizde bu duyguları birlik ve beraberlik içerisinde yaşatmayı sürdürüyoruz. Bütün vatandaşlarımıza sevgiyle yaklaşıyor, sarıp sarmalıyoruz. Bu minvalde ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerimizi de unutmuyor her gün evlerine sıcak yemek girmesine öncülük ediyoruz. Belediye Aşevi’mizde sağlıklı bir ortamda, titizlikle hazırlanan sıcak yemekleri evinde aş kaynatamayan, ihtiyaç sahibi, kimi kimsesi olmayan, yaşlı, engelli ve depremzede vatandaşlarımıza ekiplerimizle ulaştırıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi ilçemizde çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız. Bu sebeple tüm imkânlarımızla vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindeyiz. Aldığımız hayır dualar, hemşehrilerimizin yüzündeki mutluluk bizlerin şifası.
Bu da bize yeter” dedi.

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KAPI KAPI İNSAN ODAKLI HİZMET