ÇOCUKLARIN GÜLÜMSEMELERİ İLE YARATILAN SONSUZ BİR SERÜVEN!

BOSCH ÇEVRE ÇOCUK TİYATROSU'NUN "DÜNYA BİZİM EVİMİZ" ADLI OYUNU, CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE COŞKULU BİR PRÖMİYERLE İZLEYİCİYLE BULUŞTU

ÇOCUKLARIN GÜLÜMSEMELERİ İLE YARATILAN SONSUZ BİR SERÜVEN!
ÇOCUKLARIN GÜLÜMSEMELERİ İLE YARATILAN SONSUZ BİR SERÜVEN! BafraHaber

2008 yılından günümüze kadar devam eden Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun ‘’Dünya Bizim Evimiz’’ adlı yeni oyununun prömiyeri, 17 Aralık Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzleyicilerin coşkuyla karşıladığı oyun, çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılamada öncü bir rol üstleniyor.

 

Bosch Ev Aletleri, her çocuğun bir yıldız olduğuna olan inancını tiyatro aracılığıyla çocuklara taşıyarak, çevreye duyarlı bilinçli nesiller yetiştirilmesine katkı sağlıyor. La Fontene Orman Mahkemesi oyunu ile Türkiye'nin dört bir yanında 200 binden fazla çocuğun hayatına dokunan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu Dünya Bizim Evimiz ile çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisini yayma misyonunu sürdürüyor. "Dünya Bizim Evimiz" adlı oyun, 17 Aralık Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluştu ve seyirciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Bosch'un çocuklara olan inancını yansıtan bu oyun, çevre bilincini ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla yazılmış bir masal niteliği taşıyor.

 

Usta Oyuncu Kerem Alışık ile "Dünya Bizim Evimiz"

"Dünya Bizim Evimiz" oyunu, ünlü yazar Yiğit Pakmen'in kaleminden çıkarak çocuklara doğayla iç içe yaşamanın ve evrensel sorumlulukların değerini öğretiyor. Usta oyuncu Kerem Alışık'ın seslendirdiği ana karakter Ulu Çınar, oyunu derinlik ve duygusal bir boyutla buluşturarak izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

 

Bosch, Çocuklara Çevre Bilinci Aşılıyor

Oyunun kahramanları olan Eylül, Toprak, Mirket, Kurt, Karga ve Papağan, doğa tahribatının izini sürmek üzere dünyanın dört bir yanından gelen yardım çağrılarına karşılık veriyor. Hindistan'dan Kutuplara uzanan bu eşsiz yolculukları sırasında, çevre sorunlarına dikkat çekerek izleyicilere önemli bir mesaj iletiyorlar. Ana sorunları keşfettikleri bu yolculukları sırasında, insanları doğaya verilen zararlar konusunda bilinçlendirmeye karar veriyorlar. Ardından, tüm dünya çocukları ve hayvanlar bir araya gelerek yetişkinlerin bu yardım çağrısını duyup duymayacağını görmek için birleşiyor.

 

Bosch Ev Aletleri, çevre bilinci aşılamak adına düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri ile çocukların yüzüne gülümsemelerle örülü, unutulmaz bir deneyim yaratma misyonuyla yoluna devam ediyor. Sadri Alışık Kültür Merkezi aracılığı ile hayata geçirilen "Dünya Bizim Evimiz" oyunu, düzenlenecek olan turnelerle çocukların doğa sevgisine ışık tutmayı sürdürecek.

 

 

 

Yazan&Yöneten:Yiğit Pakmen

Dekor: Merve Yörük

Kostüm: Gül Şağer

Koreografi: Arda Ergül

Müzik: Gürkan Çakıcı

Genel Sanat Yönetmeni: Kerem Alışık

 

Ulu çınar (Kerem Alışık)

Eylül (Aslı Çalı)

Keçi-Hintli çocuk (Çisil Ertürk)

Kutup ayısı (Doğa Kılıncçı)

Mirket(Sena Mollaahmetoğlu)

Toprak(Abdülarda Can)

Kurt(Aral Çolak)

Dişi kurt (Miraç Çelen)

Karga( Numan Direkçi)

Kanguru (Ömür Kurşun)

Hintli çocuk (Ömer Taha Göktaş)

Papağan (Tolgahan Kocaman)

ÇOCUKLARIN GÜLÜMSEMELERİ İLE YARATILAN SONSUZ BİR SERÜVEN!