O OKULDAN ÇİFTE BAŞARI

O Okul Safahat Sözlüğü Liseler arası En İyi Afiş Yarışması Birincisi

O OKULDAN ÇİFTE BAŞARI
O OKULDAN ÇİFTE BAŞARI Admin

Samsun Atakum Altınkum Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi; Safahat Sözlüğü Afiş Yarışması'nda 1. olarak, anlamlı bir başarıya imza attı.

Okulun internet sitesinden yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle:

" Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında; Safahat Sözlüğü Liseler arası en iyi cümle/Afiş Yarışması’nda, okulumuz 10/B sınıfı öğrencilerinden; Büşra Gül Keskin tarafından hazırlanan afiş birinci seçilmiştir.

Öğrencimizin afişi okulumuzu temsil etmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilmiştir.

Öğrencimizi tebrik ederiz.”

Okulun bir diğer önemli ve anlamlı başarısı ise şöyle:

EKİBİMİZ ALTIN MADALYA VE KUPA KAZANDI

 

Bu sene 20. Si düzenlenen 30 farklı ülkenin katılım sağladığı, 20. Uluslararası istanbul mutfak günleri kapsamında hazırlanan (jp5) lise düzeyi modern türk mutfağı ekip yarışmasında öğrencilerimiz “Eren Kılıç - Mustafa Arda Akoğlu - Celil Özkan” yaptıkları yemek ile Altın madalya alıp ayrıca 46 lise dengi okul arasından da derece yapıp bu yılın 2.lik kupasını kazandılar.

Öğrencilerimize ve onları çalıştıran öğretmenlerimiz Ali Rıza TUNAY ve Aslı TUNÇAY'a okulumuza yaşattıkları bu gurur için teşekkür ederiz.”

Öğrencilerdeki yeteneği; keşfetmeye yönelik bu gibi kültürel ve sosyal başarıların, eğitime olumlu yansımasını ve öğrencilerin özgüvenlerini kazanmasını, kendilerini en iyi bir şekilde ifade ve temsil edebilmelerini ve bu olumlu yönlerini günışığına çıkartılmasında; şüphesiz bu tür yarışmalarla motive etmeyi, yetenek ve bilgilerini daha da ön plâna çıkartarak; toplumda örnek şahsiyetler olmaları açısından anlam ve  önem oluşturuyor.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

https://saotml.meb.k12.tr/icerikler/ekibimiz-altin-madalya-ve-kupa-kazandi_14586704.html