BAŞKANIMIZIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, doğru, tarafsız, güvenilir ve haber ilkeleri doğrultusunda çalışan bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak için bir mesaj yayımladı.

BAŞKANIMIZIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
BAŞKANIMIZIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI Admin

Başkan Kılıç, mesajında;

Basın mensupları, ülkemizde ve dünyamızda gelişen olaylardan haber alma hakkımızı sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren kişilerdir.

Mesai mefhumu gözetmeksizin her şartta görevlerini büyük fedakârlıkla yerine getiren, basın meslek ve ahlak ilkelerini şiar edinen gazetecilerimiz yerel ve ulusal mecralarda milletimizin gören gözü, işiten kulağıdır. Bu anlamda vatandaşlarımızın sesine ses olan, haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının doğru bir biçimde karşılanmasına vesile olan gazetecilerimiz, şüphesiz ki önemli bir hizmeti yerine getirmektedir.

Kişi hak ve özgürlüklerinin bilincinde basın etik, ilke ve kurallarına uyan, bu sorumlulukla görevini yerine getiren, kamu yararını gözeten ve uygulayan basın mensuplarımızın demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceklerine inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerimle;

Her türlü zorluğa göğüs geren, gece gündüz demeden ülkesi ve milleti için çalışan, basın etik ve ahlakına sahip bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Bu anlamlı gün vesilesiyle ebediyete irtihal eden basın emekçilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.