MİLLET CAMİİ PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU

Hamit Kılıç başkanlığındaki Bafra Belediyesi’nin girişimleri sonucunda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdare Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan Millet Bahçesi çalışmaları tüm hızıyla devam ederken proje alanında yükselecek Millet Cami projesinde de ilk kazma vuruldu.

MİLLET CAMİİ PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU
MİLLET CAMİİ PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU Admin

Kızılırmak sedde kıyısı boyunca 4 parselden oluşan 310.106,67 m²  alan üzerine yapılan ve

Karadeniz Bölgesi’nin en büyüğü olma özelliğine sahip olan Millet Bahçesi’nin bünyesinde yer alacak olan Millet Cami, 10 dönümlük bir alanda, yaklaşık 2.500 m² inşaat alanına sahip olmasının yanında, kıble istikametinde 2 bin m² oturma ve dinlenme alanları yer alacak.

 

Her alanda olduğu gibi Bafra’nın her türlü ihtiyacını karşılamak, Bafra’ya kalıcı hizmetler kazandırmak için çalışmalarına devam eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, projenin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Millet Bahçesi içerisinde yer alacak, Bafra’nın beklentilerini karşılayacak proje hakkında konuşan Başkan Kılıç, “Hemşehrilerimizin uzun süredir eksikliğini hissettiği ve dile getirdiği, alan bakımından bölgenin en büyüğü olma özelliğine sahip Millet Camii Projemizin inşaat çalışmalarına başlandı. Burada yükselecek olan Millet Bahçesi içerisinde yer alan camimiz vatandaşlarımızın huzurla ibadet edebilmelerinin yanında sosyal alan ihtiyacını da büyük oranda karşılayacak. Bir yanında Kızılırmak nehri, bir yanında Millet Bahçesi. Cami, konum olarak gerçekten çok güzel bir yerde yükselecek. Allah’ın izniyle tam teşekküllü, Bafra’mızın ihtiyaçlarını karşılayacak, yeşilliklerin arasında güzel bir cami yapılıyor. Bölgemiz için, şehrimiz için, Bafra’mız için kalıcı ve güzel bir eser olacak” dedi.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç sözlerini ”Bafra’mızda eksikliği hissedilen, yaşam kalitemize değer kazandıracak daha pek çok hizmet kısa süre içerisinde Bafra ve Bafralının hizmetine sunulacak” diyerek tamamladı.