DAVUT ABİ KARINCA MİSALİ YANINDAYIZ
Gonca Vural

DAVUT ABİ KARINCA MİSALİ YANINDAYIZ

Bir karınca misali yangını söndüremem ama taşıdığım bir damla...

konca_67@hotmail.com

Bir karınca misali yangını söndüremem ama taşıdığım bir damla suyla en azından gayret ederim, bu yangın kendi ocağıma düşmemişte olsa. Davut Çepni’nin görevden alınmasıyla ilgili yazdığım yazı hakkında olumlu ve olumsuz birçok yorum aldım.

 
 Hayatımda şükürler olsun ne yalakalık yaptım ne de yaptığım işler için bir kuruş maddi menfaat sağladım, aklımdan bile geçirmedim, bu konuda o kadar rahatım ki çünkü yaptığım gönüllülük işleri ve bunu da Allah rızası, Bafra ve hayat felsefem olduğu için yaptım.
 
Bazı insanlar konuşur, akıl verir, yapılacak bir şey olduğu zaman kaytarır, ben yaparım. Bafra’nın menfaatine olan her hareketin, taşa üstüne taş koyanın yanındayım. Kadın elinle, elinin hamuruyla erkek işine karışma evinde otur, diyen erkek zihniyetine de soruyorum, öyle oturup klavye başında azına geleni söylemekle olmuyor erkeklik adamlık. Kakta Bafra için bir şeyler yap, sizin gibi zihniyetler Bafra’yı bu hale getiriyor. 
 
Bafralı olup ta göç etmiş insanlar Bafra’ya gezmeye geldiğinde ne olmuş burası ölü toprağı serilmiş, tuhaf bir atalet var burada diyor. Buralardan gittiğimizden daha kötü halde diye şaşırıyorlar.
 
Evet, Davut Çepni, görevden alındı, başka yere de atama yapılmadı bunu sormak bizim hakkımız, bizlere Bafralılara bunu açıklamaları lazım. Vatandaşa hizmet veren ve vatandaşında memnun olduğu bir bürokratın aniden görevden alınması tatbikî bizi ilgilendirir ve cevabını bilmek isteriz.
 
Başlattığımız imza kampanyası üç tam gün olmasa da herkesin olumlu yaklaşımlarıyla oldukça fazla imza topladık, amacımız zaten imza miktarı değil sembolikti ama buna rağmen oldukça fazla daha başhekimimizin görevden alındığını duymayan bile olduğu halde.
 
Şunu anlatamıyorum bir türlü, öyle önyargı var ki toplumumuz da olumsuz düşünene soruyoruz yok ben tanımam bilmem ama şöyle diyorlar böyle diyorlar, bazısı benim şu işimi yapmadı, kişisel menfaatler insanların toplumsal menfaatlerinden önde geliyor maalesef.
 
Bizler elimizden geleni yapmak durumundayız, disiplinli olmak, kuralcı olmak bir idareciyi kötü yapmaz, bu vasıflarla beraber işler iyi gidiyorsa, vatandaşa iyi hizmet veriliyorsa önemli olan budur 
 
Çünkü orası bir sağlık kuruluşu, hizmet kuruluşu, insanların en iyi ve çabuk hizmet almaları gereken kurumlardan bir yer, buda düzgün ve zamanında yapılıyorsa, kimse başında bulunan idareci, onun tatbikî Bafralı olarak arkasında ve yanında olacağız. Siyasi olarak hiç düşünmedim ve siyaset canının istediği gibi parmağıyla o değil bu hesabı tam oturtulmaya çalışan ve yeni hastaneye de geçiş aşamasında bunu yapmaya hakkı yok. Yine dediğim gibi duyduklarımın değil gördüklerimin arkasındayım ve Davut abi yanındayız sonuna kadar, karınca misali, katılan olur, katılmayan olur herkesin kendi sorunu, bizler Bafra için varız buradayız bir yere gitmiyoruz, en iyi hizmet almak bizim hakkımız, ayrıca bilgi almak ve sormakta hakkımız.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500