YENİ KAYMAKAMIMIZ İNŞALLAH HOŞ GELDİNİZ
Gonca Vural

YENİ KAYMAKAMIMIZ İNŞALLAH HOŞ GELDİNİZ

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan, birçok kültürün izlerini taşıyan...

 Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan, birçok kültürün izlerini taşıyan, Türkiye’nin en uzun akarsuyu Kızlırmak ve Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan, bağrından önemli yazarlar,şairler, sanatçılar, iş adamları,siyasetçiler çıkaran Bafra şu makus talihini de bir değiştirebilse.

Bürokrasi bakımından ,İlçemize  mülki amirlerin, geçerken bir uğrasınlar gibi atamaları yapıldığı için, başlanılan işler, hizmetler yarım yamalak kalıyor. Haliyle her gelenin hizmet anlayışı da farklı olduğu için, Bafra’yı bir adım daha ileriye götürecek olan projeler bir türlü tamamlanamıyor.

Gelen Kaymakamlarımız, gidenleri çok fazla aratmadı, hepsinin hizmet anlayışı farklıydı çünkü. Olumlu izler bırakanda oldu, olumsuz izlerde, fakat bir önceki giden kaymakamımız Ali Katırcı farklı bir iz bıraktı, eşi Hacer Katırcı ile birlikte Bafra’yı yönetince Bafra’lı şaşkınlığa uğradı. Çünkü böyle Dominant bir eşe sahip olan Kaymakamımız hiç olmamıştı. Gerektiğinde eşleri yanında olan Kaymakamlara alışıktı Bafra, bir adım geride, ya da yanında, önünde olana rastlamamıştı daha önce.

Ne yalan söyliyeyim çoğu kadının hoşuna gitti bu durum, Hacer hanım giyimiyle, oturup kalkmasıyla, hatta bürokrat hanımlarına yemek yeme adabını öğretmeye varan davranışlarıyla kimilerini kızdırdı, kimilerinin takdirini kazandı. Yinede kendinden, giyiminden kuşamından asla taviz vermedi, beni böyle kabullenen kabullenir, kabullenmeyen kendi bilir dedi noktayı koydu.

Bafra’lı çok hoşnut olmadı bu ikiliden, hep el ele, her yerde birlikte, fazla geldi ‘kadın hadini bilmeli, bu kadar önde olurmuymuş’ dedi. Gittiler, tabiki onlarda diğerleri gibi kendilerince hizmet yaptılar, Bafra’da izler bıraktılar, en belirgin olanıda Kaymakamlık makamında yapılan yenilikler, oda güzel.

Halis Arslan, yeni kaymakamımız hoş geldi sefalar getirdi. Öyle merak uyandırdı ki Bafra’lı da acaba kaymakamımızın eşi yanında ne kadar görülecek, anlaşıldıki gerektiği zaman, gerektiği yerde, yani alışılmış gelenek göreneğe geri dönüldü, rahat nefes alındı bu bakımdan.

Geleli çok olmamasına rağmen, inşallah yanılmıyoruzdur, Bafra’ya çok faydası olacak, kalıcı hizmetler bırakacak. Sanırsam hiperaktif, telaşlı, hızlı bir yapı sergiliyor. Yapılacak şeylerin sözde kalmayacağı intibasını bırakıyor, konuşmalarında , ilgisinde, araştırmalarında. Proje üretin getirin hemen uygulamaya koyalım, istemesi sizden yardım etmek, yapmak bizden, daha ne desin. Gittiği yerin gelenek göreneklerine, tarihine, eserlerine, turizmine önem verdiğini her fırsatta söylemesi, şehirde insanların refahı için eksikliklerin giderilmesi konusunda bilgilendirilmesini ısrarla vurgulaması, umutlandırdı bizi. İnşallah Bafra için, hayırlı uğurlu olur, Bafra’nın değerlerini turizme kazandırıp, görsellik bakımından da Bafra’ya güzel giysiler giydirir.Özellikle Bafra’nın  gezme yeri ve en eski caddesi olan ve atıl duruma getirilen GENÇLİK CADDESİ’ni Samsunda’ki çiftlik caddesi gibi trafiğe kapalı alan yaparak, Bafra’lının yazın hava alması için, rahatça oturup kalkması için insanların gerçekten ihtiyacı olan bir hizmete imza atmış olur.Oradaki esnafta canlanır, cadde canlanır, Bafra canlanır.

 Umutluyuz inşallah, işadamlarımızın, Bafra’yı seven, hizmet sunmak için çırpınan insanlarımızın birlik ve beraberlikleriyle , Bafra çok daha güzelleşecek, tabiki Bakanlarımız, Müsteşarlarımız da verdikleri sözleri yerine getirirlerse. Çok şeymi istiyoruz, kimseden boyunu aşacak bir şey istemiyoruz, sadece hizmetlerini yapsınlar ve birgün o koltukları bırakacaklarının bilincinde olup, geriye baktıklarında ne güzel şeyler yapmışım diyebilmenin vicdan rahatlığını yüreklerinde duysunlar. Bizim gibi vatandaş konumuna gelince yüzüne gülen, selam veren, nefret edilen değil sevilen biri olmanın keyfinin geleceği günleri düşünsünler yeter belki biraz faydası olur.

Yeni yılınız kutlu olsun. Sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500