“BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN”
Gonca Vural

“BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN”

“BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN” DİYEREK YAŞATTIĞINIZ YILANLARIN BİR SONRAKİ HEDEFİ SİZ OLURSUNUZ

Şükürler olsun her yeni güne başlarken, gündemi değiştiren flaş olaylarla, eskisinin acısını unutamadan yeni acılarla güne uyanıyoruz.

    Bizim ülkemiz gibi her gün yeni gündemle uyanan bir ülke daha var mı? Çok merak ediyorum.

       Yenidünya düzenine uyum sağlamak böyle bir şey mi acaba? Yoksa biz mi allak bullak olduk. Ülkede bir karmaşa, kimin eli kimin cebinde belli değil, karmakarışık olmuş yargı sistemi, şahıslara, muhalif olanların ağızlarını kapama, kalemlerini susturma şekline göre uyarlanmış ceza yasaları.

  İnternette hükümete muhalif yayın yapan sitelere izin vermek, suçsa eğer gümbür gümbür yayın yapan PKK yanlısı,IŞİD(IRAK ŞAM İSLAM DEVLETİ)yanlısı sitelere izin verenlerin hepsinin tutuklu olması gerekir.

        Cezaevinde tutuklu bulunan yazar, çizer, asker, suçları kesinleşmeden suçlu ilan edilmeleri, sadece bizim memleketimize özgü bir şey.

          Türk milletinin en kutsal saydığı askerlik görevini, manevi duygusunu yerle bir ettik. Bu memleketin evlatları vatana hizmetten içeri tıkılıyorsa, IŞİD terör örgütü suçlularından sadece 7 kişi cezaevin de diğerleri  salıverilip affedilip, katiller dışarda, memleketimizde serbestçe dolaşabiliyorsa, istedikleri  gibi hücre evlerinde eğitim alabiliyorlarsa  vay halimize vay.

         Kim ister artık çocuğunu askere gönderip, ölüsü mü dirisi mi gelecek diye eli yüreğinde beklemek.

Tabiî ki parası olan bedelli yaptıracak ve haklı da, ha yine fakirin çocuğuna olan olacak diyorsanız, hükümet ona da çözüm getirmiş ya?  Kredi veriyor, düşünüyor fakirini de, her zaman düşündüğü gibi, aldığı oyların hakkını veriyor. Kimse şikâyet etmesin.

  Terör örgütlerinin, hızla çoğalan cemaatlerin, vatanı bölme düşüncesinin legal, vatana hizmetin illegal olduğu bir memlekete bundan sonra kaç anne askere evladını gönül rahatlığıyla gönderir bilmiyorum.

      Aziz Nesin ustanın dediği gibi, ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın, diyerek yaşattığınız yılanların bir sonraki hedefi siz olursunuz’

      Yeni yılınızı kutlar, sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmenizi dilerim.

 

 

                                                                              Sevgiyle kalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500