GENÇLİK CADDESİ SORUNU
Gonca Vural

GENÇLİK CADDESİ SORUNU

Bafra  Gençlik Caddesi yılların en akılda kalan  caddesidir. Gurbete giden gezmeye memleketine geldiğinde Ballıbaba’ya uğramadan Gençlik Caddesi’ne gelmeden Bafra’ya geldiğini anlamaz. Bizim neslin çocukluğunda Gençlik Caddesi İstanbul’un Beyoğlu Caddesi gibiydi, lükstü bizim için. Herkes akşam olduğunda şıkır şıkır giyinir Gençlik Cadesi’nde aşağı yukarı volta atardı, yıllardır ana cadde olması sebebiyle Bafra’nın giriş noktası olması da bunda katkı payı sağlıyordu tabi, Ballıbaba’ nın da caddeye mekanını açması caddeyi bir kat daha zenginleştirdi.

   Gelelim şimdiki duruma. Yeni kentleşme planları devreye girince tabi Bafra’da bundan nasibini aldı. Çok saygıdeğer Belediye Başkanlarımız eskiden mezarlık olan Yeni Kent Meydanı’nı kurdu, bulvarı canlandırdı .Yani şehir merkezini bu taraflara kaydırdı, şehir genişletildi. Şimdi gelelim asıl anlatmak istediğim konuya elçiye zeval olmaz demişler.
 

“Bulvar Gençliği solladı “ yazısı ya da haberinde yazılı basına verdikleri demeçte

 Bafra Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan’ımız şöyle demişler: (Okumayanlarınıza aynen alıyorum yazıyı.)

   Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “ Bulvar’ daki hareketlilik memnuniyet verici, Gençlik Caddesi’ndeki sessizlik ise üzüntü verici. Gönül isterdi ki Gençlik’teki hareket devam etsin, buna Bulvar eklensin. Görünen o ki Bafralı Geçlik ile Bulvar arasında tercih yapıyor, tercihleri Bulvar’dan yana. Her iki tarafta hareketliliği sağlamak için esnaflarımıza büyük görevler düşüyor. Bulvar’a tercih neden? Bulvar’da             ne varsa Gençlik’ te de yapılmalı.

 

     Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise “Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Gençlik’teki sessizlik sessizce geldi, bir anda oluverdi, nedeninin başında akşamları hizmet veren esnafların tercihiyle oluştu, Gençlik Caddesi ne yazık ki genç tutulamadı, esnafta katkı sağlamadı, kendi sonlarını hazırladı.”demiş

 

    Halk sorar: “Saygıdeğer Belediye Başkanlarımız Bafra dışından mı geldiler, Bafra’yı tanımayan insanlar mı, Bafra’nın çocukları değiller mi, bizler parti gözetmeksizin eşit hizmet alacağımıza inandığımız için oylarımızı Zihni Şahin’e vermedik mi?

   Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı olması hasebiyle Gençlik Caddesi de Büyükşehir hizmet alanına girdiği için üzerine düşen görevi daha rahatlıkla yapamaz mı? Ayrıca Gençlik Caddesi’nin esnafı Bulvar’a kaymadı. İş yapamadığı için siftah bile yapamadan kapadığı günler olduğu için kepenk kapadı gitti. Bafra’nın durumunu bilmez gibi konuşan Başkan’ımıza gönlümüz kırıldı.

    Bulvar’a daha çok önem gösterip her türlü hizmeti yapan, görsel anlamda her olanağı sağlayan Başkan’ımız eşit hizmet vermemiştir, Ak Parti binasının da Bulvar’da olması orayı daha önemli kılmıştır, Gençlik Caddesi’ne üvey evlat muamelesi yapmıştır yıllardır bir çivi dahi çakmamıştır der.” suçlu esnaf.

     Büyükşehir Belediyesine ait Bafra Belediyesi bir şey yapamaz diyen yetkililer, herhalde artık bir bahane üreterek suçlu esnafa bir parça yardım amaçlı Gençlik Caddesi’ne bir el atar. Gençlik esnafı dikkat çekmek için yıllarca Zihni Şahin’in kapısını aşındırmışlar, imzalar toplamışlar, dükkân açan birkaç ayda kapamak zorunda kalmış kalıcılar yıllardır zaten orada, bizleri suçlayamazlar yıllardır bizlere hizmet vermeyen bir çivi dahi çakmayan Bafra Belediyesi bu konuda suçludur der Bafra Gençlik Caddesi sakinleri ve vatandaş.

    Özellikle gurbetten gezmeye gelenler , ”Yazık Gençlik Caddesi’ne hiç hizmet verilmemiş, bizim geçmişimiz, anılarımız burası.” diye sitem dolu sözler içindeler.

    Dedim ya elçiye zeval olmaz, ben milletin sesini duyurmakla görevliyim, Bafralıyım , Bafra’ nın sorunlarını dile getiririm, oy zamanı hiç bir parti gözetmeksizin sevdiğimiz insanları ön planda tutuyorsak karşılığını da bekleriz. 

                              Saygı ve sevgiyle kalın .

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500