Aşağılık Duygusu İle Büyümek
Vural Dilmaç - Damla Damla

Aşağılık Duygusu İle Büyümek

Çocukluk yılları, öğrencilik hayatı, gençlik ve olgunluk çağı derken aşağılık duygusu altında gerçek benliğimize hakkıyla ulaşmış olduğumuza inanmıyorum.

DAMLA DAMLA

Vural Dilmaç

             Aşağılık Duygusu İle Büyümek

 

         Çocukluk yılları, öğrencilik hayatı, gençlik ve olgunluk çağı derken aşağılık duygusu altında gerçek benliğimize hakkıyla ulaşmış olduğumuza inanmıyorum. Yıllar ötesinden beri yabancı hayranlığı, onların üzerimize bıraktığı eziklik toplum kalkınmasını büyük ölçüde önlemiştir.

 

         Yıllar sonra kendilerine kafadan ve belden bağlandığımız yabancı devlet siyasilerinin ne mal olduklarını geçte olsa anlamış, bir hamle yaparak bu aşağılık duygusunu büyük oranda beynimizden atarak gerçek benliğimizi yeterli derecede yakalamışızdır. Ekonomik ve ticari alanda bizden üstün olduklarını söyleyen Avrupa ülkeleri Türk firmalarının tüm dünyaya kol salmaları, büyük ihaleler almaları Türkiye'yi ekonomik yönden Avrupa’dan üstün duruma getirmeleri karşısında kıskançlık ve hayranlık uyandıran bir noktaya getirmiştir.

 

          Bütün ülke olarak hamlelerimize ve başarılarımıza rağmen burun kıvıran Avrupa ülkelerinin ne mal olduğunu anlayan Karadeniz uşağı Başbakan iki Osmanlı tokadı patlatınca ve siz iki yüzlüsünüz deyince onların gücünün Türkiye karşısında birşey ifade etmediğini anladılar... Avrupalı, Amerikalı acımasız, duygusuz güvenilmez insanlar topluluğudur. Onların Allah’ı ve peygamberi paradır. Kökenleri sömürgeci olduğundan toplumları soyup soğana çevirmeyi ve sonra kıçlarına bir tekme atmayı iyi bilirler.

 

Türkiye'nin kültürel yapısı, örf ve adetlerine bağlılığı, aile sevgisi, yardım severliği hiçbir ülkede yoktur. Bu özellik bize Allah’ın bir lütfudur. Gerçeği bildikleri halde ''Ben Amerika’da iken'' ''Ben Avrupa’da iken'' sözü ile cümlelerine başlayanlara çok kızıyorum. Sana inanan saflarda orda büyük işler yaptığını sanıyor.

 

            Avrupa’ya ve Amerika’ya staja giden, gençlerimiz eziklikten kurtulamadan yabancı hayranlığını Türkiye'ye taşıyor. Yeni nesil bu kamburu üzerinden en kısa zamanda atmalıdır.  Zira Türk olmak yeterli derecede üstünlük, başarı ve insanlık demektir. Okurlarımın bayramını kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500