Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN'in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN'in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN'in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı BafraHaber

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. İstiklalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş, Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan bu süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur.
Bu günün gençliğe armağan edilmesi büyük anlam taşımaktadır. Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” diyerek gençliğe duyduğu güveni açıkça ifade etmiştir.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, her biri isimsiz birer kahraman olan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor; tüm gençlerin bayramını tebrik ediyorum.

Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN'in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı