TÜRKEL’in 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAM ALİ FUAT TÜRKEL’in 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

TÜRKEL’in 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI
TÜRKEL’in 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI Admin

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” diyerek bu toprakları vatanlaştıran atalarımızın emanetine sahip çıkmak için “ölürsek şehit, kalırsak gazi” oluruz düşüncesiyle her türlü düşmana karşı kahramanca mücadele veren Türk askerinin üstün cesaret ve örnek alınacak vatan sevgisiyle kazandığı gazilik unvanı, milletimizin bağımsız ve hür yaşamasının bir gereği olarak nesilden nesile geçen manevi bir değerdir.

Türk Milletinin tarihi, geçmişten bugüne onur duyduğumuz üstün zaferlerle doludur. Bu zaferleri, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimize ve gazilerimizin varlığına borçluyuz.

Biz, bu varlığın değerine, asaletine ve karakterinin sağlamlığına inanmış milletin evlatlarıyız, hür bağımsız ve başı dik olarak yaşayan bu millet,  yazdığı kahramanlıklarla tarihe damgasını vuran şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman minnetle ve şükranla anacaktır.

 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize ve her zaman desteğinden güç aldığımız yüce milletimize şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

 

Ali Fuat TÜRKEL

Bafra Kaymakamı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500