OKTAY ZERRİN 5 HAZİRAN'DA İLKADIM SASAD KİTAP FUARI'NDA

Tanınmış şair ve yazarların yanı sıra; Samsun İlkadım Belediyesinin Kitap Fuarı'na çok sayıda Samsunlu şair ve yazar da katılıyor.

OKTAY ZERRİN 5 HAZİRAN'DA İLKADIM SASAD KİTAP FUARI'NDA
OKTAY ZERRİN 5 HAZİRAN'DA İLKADIM SASAD KİTAP FUARI'NDA BafraHaber

Bu şairlerden; Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı olup, geçtiğimiz aylarda Samsun Atakent'ten bir ev satın alarak Atakum'a yerleşen; şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN de 05 Haziran Pazar günü, Samsun İlkadım Belediyesinin düzenlediği Samsun Bulvar'daki Kitap Fuarı'ndaki SASAD yer alacak.

Oktay Zerrin," Dünya Çocukla Güzel, Sevgi Güneşi Çocuklar, Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayratır, Sen Çarpar  Bu Yürek 1 adlı 4 şiir kitabıyla SASAD Standı'nda kitaplarını okurları için imzalayıp sohbet edecek.

Zerrin'in  piyasaya ilk kez Antala Baygenç Kitapçılktan çıkan " Sevgi Ufkundan Şarkılara 1 adlı şiir kitabı ise tükenmş bulunuyor. " Sevgi Güneşi Çocuklar, Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır" ve Sen Çarpar Bu Yürek " adlı şiir kitapları Antalya Baygenç Kitapçılık"," Dünya Çocukla Güzel " adlı şiir kitabı ise Bafra Ofset'ten piyasaya çıkmıştır.

Oktay ZERRİN'in TRT TSM Repertuvarı'nda, sözleri kendisine ait 25 şarkısı bulunuyor. Ayrıca bu güne  kadar Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Amasya Valiliği, Sultan Özateş Ankara Uluslar arası, Hikmet Okuyar Giresun, Bafra Beledyesi, Ankara Ananayurt Gazetesi gibi birçok kurum, kuruluş, konser, beste ve güfte yarışmalarından kazandığı mansiyon ödülleri, plaket ve teşekkür belgeleri bulunuyor.

Evli, 2 çocuk babası, emekli İngilizce Öğretmeni, şair, yazar, gazeteci Oktay Zerrin ayrıca spor köşe yazarı olarak da çalışmalar yapıyor.

Bafra Fatih İklöğreim Okulu, Bafra Anadolu Lisesi, Ankara Hacettepe Üniveritesi ve ardından Amerika Kaifornia Riverside Üniversitelerini bitiren ve DR. ünvanı alıp Amerika San Fransisko'da özel bir şirkette çalışmaya devam eden oğlu Taner ile; 2 fakülte ve 1 yüksek okulu bitiren ve hâlen Samsun AZ Medya'da çalışan kızı Çiğdem ve Bafra İlçe Tarım Müdürlüğünde devlet memuru olarak emekli olan eşi Aysel ile hayatını devam ettiriyor.

Oktay ZERRİN; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi( Yabancı  Dil Yüksek Okulu) mezunu olup, Bafra Lisesi, Bafra Atatürk İlköğretim Okulu, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi ve son olarak da Bafra Kızılırmak İlköğretim Okullarında 26 yıl İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıp, 2006 yıında Bafra Kızılırmak İlköğretim Okulundan emekli olmuştur.

Hâlen Samsun Medya Yazarlar Cemiyeti ( SAM- MED ) Yönetim Kurulu Üyesi olarak gazetecilik görevine de devam etmektedir.

Haber Merkezi- Bafra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OKTAY ZERRİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500